Таких фірм залишилось ще дуже багато: Як дочка "Газпрому" і компанії Держдуми заробляють мільярди в Україні

Державне бюро розслідувань дослідило близько 200 компаній у різних галузях економіки й сформувало списки тих компаній, які належать російським структурам або громадянам, а відповідно продовжують спонсорувати Росію під час повномасштабної війни. Списки компаній, у яких ідентифікували російське коріння, вже передали до Кабміну, щоб запровадити проти них санкції. Платформа великих даних Vkursi зібрала інформацію про ці компанії й ексклюзивно поділилась з 24 каналом, передають Патріоти України.

Виручка компаній, які спонсорують Росію

Лише за 2020 рік ці компанії отримали виручки, щонайменше на 4,27 мільярда гривень. І можна лише уявити, яка частина з цих зароблених грошей пішла на спонсорування війни Росії проти України.

Загальний земельний банк цих компаній складає 490,8 гектара. Окрім того, вони виграли тендерів на суму понад мільярд гривень. Також компанії суттєво обтяжені, загальна сума їхніх зобов'язань складає 1,401 мільярда гривень.

До списку компаній, проти яких хочуть запровадити санкції потрапили:

  • ТОВ "Газпром Експорт"
  • ТОВ "Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат"
  • ТОВ "Морський спеціалізований порт «Ніка-Тера"
  • ПАТ "Пентопак"
  • ПрАТ "Вінницяпобутхім"
  • ТОВ "Татнєфть-АЗС-Україна"
  • ТОВ "Полтава-Капітал"
  • ТОВ "Харків-Капітал"

Компанії з російським корінням, котрі продовжують спонсорувати Росію у війні в Україні

Дочка Газпрому

ТОВ "Газпром Експорт"­ – це експортне дочірнє підприємство російського Газпрому, транснаціональна компанія, яку Росія контролює через федеральне агентство з управління державними активами. Компанія спонсорує збройну агресію Росії проти України й платить податки до бюджету агресорки.

Дочка Газпрому також є й у реєстрі russian Roots, який аналізує компанії, що находяться в Україні, однак мають російське коріння та щонайменше 12 юридичних осіб та їх засновників, у назві яких міститься згадування Газпрому.

Це, власне, не перший скандал, у який потрапила компанія. У 2017 році столична прокуратура зобов’язала ТОВ "Газпром Експорт" відшкодувати до держбюджету понад 1,7 мільйона гривень несплачених податків.

Зареєстрована компанія у Києві, де й мала нерухомість по вулиці Олегівський (поблизу Житнього ринку). Також на балансі компанії було 4 машини: 2 Toyota Corolla, Toyota RAV4 та Audi A6. Власне, саме все це майно і передали вже до АРМА.

На жаль, інформація про прибутки та економічну діяльність компанії на цей час відсутня.

Компанії які входять до GROUP DF

  • Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат

Комбінат входить до складу групи компаній GROUP DF, основні інвестиції якої зосереджені в азотному, титановому та газовому бізнесах. Зауважимо, що саме вони у 2013 році придбали контрольний пакет акцій компанії Inter Media Group.

ТОВ "Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат" знаходиться у Житомирській області, у селище міського типу Іршанськ й займається добуванням руд та інших кольорових металів.

Капітал, дохід та експорт

  • Розмір статутного капіталу комбінату складає 207 мільйонів гривень.
  • Дохід – 739,4 мільйона гривень, що становить 7,9% частку всього ринку. У 2020 році дохід комбінату склав 591,35 мільйона гривень.
  • Підприємство активно експортує свою продукцію до Чехії та Нідерландів, і загальна сума прибутку від експорту склала 267 мільйона гривень у 2021 році.

Фінансові показники Межиріченського гірничо-збагачувального комбінатуЗа даними досьє компанії на Vkursi, рухоме майно Межиріченського комбінату суттєво обтяжене. Сума діючих обтяжень становить понад 991 мільйон гривень. Серед обтяжувачів – Ощадбанк та АБ "Кліринговий дім", кінцевим власником якого є Юлія Льовочкіна. Відповідно до договору кредитної лінії Ощадбанк зобов’язав комбінат на 16,4 мільйона доларів, а АБ "Кліринговий дім" згідно з договором застави – на 18,7 мільйона гривень.

  • Порт "Ніка-Тера"

Це ще одна компанія, яка входить до складу GROUP DF – морський спеціалізований порт "Ніка-Тера", котрий знаходиться у Миколаєві. Його засновники – компанія "Аландеро Інвестментс Лімітед", акінцевий бенефіціар все той же Дмитро Фірташ.

Окрім того, попереднім засновником морського порту значиться ТОВ "ЗТ Ніка-Тера", яке проходило по справі, як фіктивне підприємство за статтею 205 ККУ.

ТОВ "Морський спеціалізований порт "Ніка-Тера" має обтяжень на суму 1,6 мільйона гривень. Обтяжувач – "МТБ Банк", якому морський порт віддав як заставу автомобіль Toyota LG GRJ150.

ПАТ "Пентопак"

Приватне акціонерне товариство "Пентопак" виготовляє труби, листи, плити й профілі із пластмаси, а також роблять тару із пластмаси. Підприємство належить компанії, зареєстрованій на Кіпрі – "Костерам Холдінгс Лімітед". А кінцевим бенефіціаром до недавнього часу був Саввіду Кіріакі. Втім, у досьє компанії зафіксований факт його виходу зі складу учасників товариства.

Ще у 2013 році були новини про те, що російське підприємство, яке займається пакованням продуктів, "Атлантіс-Пак" хоче купити український "Пентопак". "Атлантіс-Пак" в Україні мають дочірню компанію "Атлантіс-ПАК Україна", засновником якої також був Саввіду Кіріакі.

Експорт та дохід підприємства

Джерело: 24 канал

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...