Тарифи можуть зрости до 3,5 грн за кіловат: Голова Спілки споживачів спрогнозував, скільки доведеться платити за світло

Багатьох українців вже зараз турбує питання про те, якими будуть тарифи на житлово-комунальні послуги у 2024 році. Адже попри запевнення влади, що ціни на більшість послуг залишатимуться без змін через війну, підвищення відбувається вже цього року. Чого очікувати від тарифів на комунальні послуги у 2024 році, спрогнозував голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко. передають Патріоти України.

За словами експерта, у 2024 році в Україні відбудеться зростання тарифів на електроенергію для побутових споживачів. Очікується, що тарифи зростуть орієнтовно до 3,5 гривень. Щодо тарифів на електроенергію для бізнесу, то вони постійно змінюються, наприклад, за 2023 рік вони зросли майже на 25%. Також, як зауважив Попенко, варто чекати на поступове зростання вартості обслуговування багатоквартирних будинків. «Це відбувається постійно, і за цей рік послуга здорожчала майже на 20%», — каже він.

Зростають тарифи також на вивезення твердих побутових відходів. Рішення тут ухвалюється на рівні місцевих рад. Оскільки ж ці послуги не прописані в законодавстві України, то до них претензій немає, і місцева влада отримала повне право на підвищення їх вартості. Водночас незрозумілою є ситуація з тарифами на воду, хоча водоканали вже зараз перебувають у скрутному становищі. Тому наразі точно спрогнозувати те, якими будуть тарифи на воду, неможливо.

Які послуги точно не здорожчають наступного року

Стабільними залишаться тарифи на послуги:

  • теплопостачання;
  • гарячого водопостачання;
  • транспортування газу.

Щодо самого газу, то цей опалювальний сезон ми пройдемо без здорожчання. А як буде далі поки незрозуміло. Адже голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов наполягає, щоб в Україні переглянули тарифи на газ та ухвалили рішення щодо підвищення тарифів. Але так як зараз в Україні діє мораторій на ці послуги, тому до його скасування їх вартість не зміниться.

Що впливатиме на зростання вартості комунальних послуг

Попенко каже, що необхідно розглядати кожну послугу окремо, оскільки фактори здорожчання всюди різні. Наприклад, якщо говорити про вивезення твердих побутових відходів, то там головний чинник зростання тарифів — вартість паливно-мастильних матеріалів на ринку, зростання на які часом доходить до 50−70%.

Водночас при визначенні тарифів на обслуговування багатоквартирних будинків враховується, зокрема, вартість електроенергії в місцях загального користування, як у 2023 році. Це складова у більшості ЖЕКів, тому тут після зростання вартості електроенергії ЖЕКи, за словами експерта, незаконно підняли тарифи. Тобто, сказати чітко, що підвищення вартості обумовлюється якимись загальними чинниками, не можна. В усіх послугах ці фактори відрізняються, підкреслив Олег Попенко.

Кадрова криза підточує і без того кризову економіку: Через вигрібання чоловіків на війну проти України в Росії зафіксували рекордний за 17 років дефіцит робочої сили

понеділок, 5 травень 2025, 12:21

Кадровий дефіцит у Росії минулого року досяг 7,6% від загальної чисельності зайнятих – це 2,2 млн осіб із 27,2 млн. Такий рівень став рекордним за весь час спостережень із 2008 року. Про це свідчать дані Росстату, передають Патріоти України з посилання...

Чорний понеділок для Москви: Ціна на на нафту пробила психологічну планку, ОПЕК+ стрімко нарощує видобуток

понеділок, 5 травень 2025, 8:19

Brent торгується нижче $60 за барель, російський Urals купуватимуть ще на десяток доларів нижче. Р​Рішення Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти призводить до стрімкого падіння цін. Московія під загрозою глибокої кризи, подібної до колапсу 1990-х