Тарифи на воду підвищать на 5-40%: Чому вартість комунальної послуги у містах буде різною

В Україні незабаром планують підвищити тарифи на воду. Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, анонсувала двоетапне подорожчання. Зміна сум у платіжках очікується у квітні та липні, передають Патріоти України.

НКРЕКП анонсувала дворазове підвищення тарифів на воду - на 10% навесні та на 10% влітку. Йдеться про середній показник – тариф у деяких містах може збільшитись на 30-40%. Про це повідомив голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

За словами аналітика, поки що обговорюється проект, але остаточного рішення комісії ще немає. Наголошено, що основний акцент буде зроблено на подорожчання послуги водопостачання.

"Вийде не 10%. Я підрахував, що деякі водоканали матимуть зростання до 30%", - зазначив Попенко.

Чому тарифи на воду у містах будуть різними

Експерт пояснив, що собівартість послуг водоканалів економічно обумовлена кількістю абонентів. Щоб покрити мінімальні витрати, потрібне обслуговування щонайменше 100 тисяч споживачів. Багато міських водоканали працюють у населених пунктах, де мешкають 20-40 тисяч осіб – і є збитковими.

"Такі водоканали змушені піднімати тариф на 20-40%. А є водоканали, які піднімають на 5-10%, і вони себе окупають. Наприклад, для Києва немає сенсу піднімати на 30%, бо там мільйони абонентів, одна із найдовших мереж у ЄС", – повідомив Олег Попенко.

На думку фахівця, потрібно провести реформування роботи водоканалів. Слід укрупнювати підприємства, як це роблять у Нідерландах та Великій Британії. Там у межах цілих територій об'єднали водоканали до 100-200 тисяч абонентів. Голова правління Спілки споживачів комунальних послуг нагадав і про проблеми із вартістю електроенергії.

У чинні тарифи водоканалів закладено нижчі тарифи на електроенергію – 3-4 грн. А зараз вона дорожча для підприємств – 5 грн без ПДВ. Також слід враховувати витрати на капітальні ремонти та заробітні плати працівникам, зношеність мереж.

"Жодні підвищення тарифів не вирішать проблему капремонтів – суми невідповідні: зростання тарифів дасть сотні мільйонів гривень, а для капремонту лише мереж Києва потрібно 5 мільярдів доларів", - нарік Попенко.

Частина пенсіонерів в Україні може отримати одразу шість пенсій: Що треба знати

четвер, 8 червень 2023, 6:50

В Україні ті пенсіонери, які ухвалили рішення надовго виїхати з території країни, мають право на одноразову виплату у розмірі шести пенсій. Для цього потрібно написати заяву та звернутися до відділення Пенсійного фонду.Про це йдеться у роз'ясненні ПФУ ...

"Ми не встановлюємо правила": Зеленський розповів, чому МВФ не подобається ідея зниження податків

середа, 7 червень 2023, 16:26

Поки в Україні йде війна введення податкової реформи для зниження податкового тиску неможливо. Таку заяву під час прес-конференції зробив президент України Володимир Зеленський, зазначивши при цьому, що саму ідею реформи, при якій податок на додану вар...