Тарифи на "живий товар" диверсифікують: Стало відомо, скільки бізнес платитиме за кожного заброньованого від мобілізації працівника

Економічне бронювання від мобілізації для індивідуальних підприємців відрізняється від інших, але всі підприємства повинні дотримуватись умов щодо відсутності штрафів і виконання податкових зобов'язань. Про це розповів нардеп Олексій Мовчан в інтерв'ю телеканалу "Київ 24", передають Патріоти України.

За його словами депутати готують умови для роботодавців, які будуть включені в законопроєкт про економічне бронювання. Основна мета цих умов — легалізація працівників, що ховаються від призову та працюють нелегально. Це має призвести до активізації економіки та очікуваних надходжень до бюджету в 100 млрд грн.

Умови бронювання для бізнесу від призову

Для отримання захисту від призову підприємствам потрібно дотримуватись певних умов, таких як:

  • Офіційне оформлення працівників;
  • Відсутність штрафів та порушень податкового законодавства, а також податкових боргів.

Народний депутат Олексій Мовчан підкреслив, що можливістю бронювання зможуть скористатись не тільки підприємства з критичної інфраструктури, але й інші компанії. Проте умови для індивідуальних підприємців будуть відрізнятися, але конкретні деталі поки не розкриті.

Вартість бронювання працівника

За словами Мовчана, захист від призову може отримати особа, яка має "білу" зарплату, що перевищує середній рівень по регіону. Наприклад, для мешканця Києва це повинно бути понад 21 тис. грн, а для жителя Полтавщини — понад 16 тис. грн. Підприємства повинні будуть сплатити від 20 до 30 тис. грн за кожного заброньованого працівника, але ця сума ще буде уточнена.

Нардеп також зазначив, що економічне бронювання може сприяти виявленню тих, хто ухиляється від призову. Хоча досі у Верховній Раді тривають дискусії щодо впровадження економічного бронювання, деякі депутати вже обговорювали потенційні витрати, пов'язані з його оформленням.

Пощастить не всім: Експерт пояснив, хто зможе з липня отримувати виплати у 4500 грн щомісяця

середа, 14 травень 2025, 18:43

Всупереч сповільненню інфляції ціни в Україні продовжують зростати, тому уряд вирішив надавати громадянам з низьким рівнем доходу базову соціальну допомогу. Це передбачено Порядком реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної д...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...