Тепер він перегнав Юпітер: У Сатурна знайшли 20 раніше невідомих супутників (відео)

Всі відкриті супутники Сатурна невеликі за своїми розмірами. Їх середній діаметр становить близько 5 км.

Міжнародний астрономічний союз (МАС) оголосив про виявлення 20 нових супутників Сатурна. Вони були знайдені командою астрономів з Інституту Карнегі під керівництвом Скотта Шеппарда - відомого мисливця за малими і віддаленими тілами Сонячної системи. З 2000 року очолювані ним групи дослідників виявили понад 80 супутників планет-гігантів, повідомляють Патріоти України.

Всі знову відкриті супутники Сатурна невеликі за своїми розмірами. Їх середній діаметр становить близько 5 км. Вони роблять один оборот навколо Сатурна за 2 - 3 роки. Три місяця є програднимі, тобто напрям їх руху по орбіті збігається з напрямком обертання планети. Решта сімнадцять супутників мають ретроградні орбіти.

Дві з трьох знайдених проградних лун є частиною групи, відомої під позначенням сімейство інуїтів. На думку астрономів, це осколки зруйнованого в далекому минулому більш великого тіла. Третій проградний супутник рухається по досить віддаленій орбіті. Швидше за все, він перейшов на неї в результаті гравітаційної взаємодії з іншими супутниками Сатурна. Що стосується ретроградних місяців, то багато хто з них, як видно, також є осколками більших об'єктів. Решта можуть бути тілами, захопленими гравітацією Сатурна.

Після оголошення про відкриття, число відомих супутників Сатурна збільшилося до 82. Таким чином, він перевершив Юпітер, чиє супутникове сімейство складається з 79 відомих місяців.

Інститут Карнегі вже оголосив про конкурс, мета якого - підібрати найбільш підходящі імена для всіх нещодавно знайдених супутників Сатурна. Він розпочався 7 жовтня і завершиться 6 грудня 2019 р. Прийом заявок буде здійснюватися за допомогою мережі мікроблогів Twitter. Всі бажаючі зможуть відправити твіт аккаунту @SaturnLunacy. Він повинен містити пропоноване ім'я і пояснення, чому воно є найбільш підходящим. Замість текстового опису допускається розміщення картинок або відеороликів.

Що буде з доларом в Україні: Прогноз від влади, МВФ і бізнесу

п’ятниця, 15 листопад 2019, 16:42

У державному бюджеті України на 2020 рік, який Верховна Рада прийняла 280 голосами в четвер, 14 листопада, зазначено курс долара на наступний рік, виходячи з якого розраховувався головний фінансовий документ країни. Однак експерти розходяться в думках,...

Коли зарплати вчителям підвищать до $4 тис.: У Кабміні назвали умови

п’ятниця, 15 листопад 2019, 16:28

В Україні вчителі отримають зарплати по $4 тисячі за умови зростання економіки, скорочення витрат на державний апарат і підвищення податків. Таку заяву в ефірі "1+1" озвучив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, передають Патріоти України. Так, в уже ухва...