Понад 52 тисячі айтішників було звільнено по всьому світу з початку 2025 року, повідомляють Патріоти України з посиланням на портал Layoffs, який відстежує скорочення в технологічній сфері.
За один тільки квітень було звільнено близько 23 тисяч IT-фахівців. Головною причиною експерти називають розвиток штучного інтелекту, який може ефективно виконувати рутинні завдання програмування, включно з написанням коду і тестуванням. Це дає змогу компаніям скорочувати витрати, автоматизуючи процеси.
Причому під ударом опинилися не тільки новачки, а й досвідчені фахівці з багаторічним досвідом роботи в найбільших IT-корпораціях, таких як Google, Microsoft і Amazon. І такі події будуть тільки прогресувати в міру вдосконалення ШІ.
У Microsoft уже гордо заявляли, що сьогодні близько 30% коду пише штучний інтелект, а до 2030 року до 95% коду компанії генеруватиме ШІ. Ймовірно, в інших корпораціях справи йдуть схожим чином.
Загалом очільник Nvidia та десятки експертів мали рацію. Сьогодні замість програмування краще зосередити свої зусилля на здобутті інших знань, як-от промпт-інжиніринг – здатність створити максимально точні запити для нейромереж.
І хоча це не обов'язково означає, що тисячі й сотні людей залишаться без роботи, багатьом дійсно доведеться адаптуватися до нових умов, а деяким – й зовсім змінити професію. Кількість IT-фахівців на ринку праці продовжуватиме зростати, тоді як кількість вакансій – знижуватися.
За словами Сема Альтмана, розробника ChatGPT, коли він закінчував школу "очевидною тактикою" було навчитися дуже добре кодити. Але в поточних умовах "очевидною тактикою" буде просто навчитися дуже добре використовувати ШІ-інструменти.
Подібні перспективи стосуються не лише бігтеху, нещодавно розробник ігор Юсеф Фарес закликав компанії впроваджувати штучний інтелект у цикл виробництва, хоч він і розуміє, що через це багато людей втратять роботу.
Понад 52 тисячі айтішників було звільнено по всьому світу з початку 2025 року, повідомляють Патріоти України з посиланням на портал Layoffs, який відстежує скорочення в технологічній сфері. За один тільки квітень було звільнено близько 23 тисяч IT-фахі...
Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що масштабні зміни в податковій системі України, зокрема підвищення податків, відбудуться лише після закінчення воєнного стану, передають Патріоти ...