Треба готуватися до гіршого: У ДТЕК розповіли, де буде найскладніша ситуація з відключеннями електроенергії взимку

В Україні опалювальний сезон розпочався в деяких регіонах України, поки без планових відключень світла. Ситуація з відключеннями буде залежати від того, чи будуть нові обстріли. При тому найскладніша ситуація буде в прифронтових регіонах. Про це Новини.LIVE розказав керівник Департаменту з відновлення та розвитку енергетичної інфраструктури ДТЕК Олексій Поволоцький, передають Патріоти України.

"Я б не виділяв зараз регіони. Безумовно, прифронтові зони будуть більш в скрутному становищі, але б інші я не виділяв", – розповів він, відповідаючи на питання, в яких регіонах буде найскладніша ситуація.

При тому, як зазначає представник ДТЕК, Україна входить в зиму з гарним потенціалом, питання – чи будуть нові обстріли. "Важко відновлюватися, коли не вистачає техніки і людей, які зможуть це швидко зробити. Також потрібно мати обладнання на резерві. Якщо в тебе є резервне, то швидко можна замінити і запустити в роботу станцію. Якщо обладнання немає, це зробити складніше і питання виробництва обладнання займає багато часу. Великі трансформатори виробляються не менше ніж за 6-9 місяців, і цього часу в нас просто іноді немає", – зазначив він.

Як підготувати квартиру

Перед початком активного опалювального сезону треба зазделідь підготувати батареї. Це допоможе зберегти тепло, а також заощадити ан енергоносіях. Так, найперше, що треба зробити – перевірити систему на протікання.

"Зверніть увагу на з'єднання труб, де найчастіше можуть виникати проблеми. Якщо знайдете навіть невелике протікання, краще відразу викликати майстра для ремонту, щоб уникнути серйозніших проблем під час сезону", – йдеться в роз'ясненні.

Крім того, необхідно провести промивання системи. Накопичені відкладення всередині батарей зменшують їхню тепловіддачу. Для цього краще звернутися до фахівців, які зможуть професійно промити систему.

Також варто випустити повітря із систем. Воно може стати причиною нерівномірного нагрівання батарей. Щоб уникнути цього, потрібно спустити повітря з системи:

  • знайдіть спеціальний клапан для відведення повітря, який зазвичай розташований на верхній частині батареї;
  • використовуйте ключ для клапана, щоб відкрити його, поки не почне витікати вода;
  • як тільки вода почне текти рівномірно без повітряних бульбашок – закрутіть клапан.

Наступний крок – перевірка терморегуляторів. Якщо у вас встановлені терморегулятори, переконайтеся, що вони працюють коректно. Відкрийте їх на повну потужність, щоб перевірити, чи батареї нагріваються рівномірно. Якщо регулятори працюють зі збоями, краще їх відремонтувати або замінити.

Після проведених робіт увімкніть опалення на кілька годин і перевірте роботу системи:

  • Усі батареї повинні нагріватися рівномірно
  • Якщо якась батарея залишається холодною, можливо, необхідне додаткове видалення повітря або навіть втручання фахівців.

Українці зобов'язані перевіряти лічильники газу: Ось коли потрібно робити повірку і хто за це платить

понеділок, 24 лютий 2025, 19:45

Українцям слід перевіряти газові лічильники, щоб гарантувати точний облік спожитого газу, уникнути переплат та вчасно виявити технічні несправності. Повірка здійснюється періодично залежно від типу лічильника, а всі витрати покриває Оператор газорозпод...

Долар чи євро? Українцям розповіли, у якій валюті краще тримати гроші: Ось що відбувається на ринку

понеділок, 24 лютий 2025, 16:50

В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...