Європейська комісія не має коштів для транзиту українського зерна суходолом на тлі виходу Росії з "зернової угоди". Про це інформує видання Reuters із посиланням на власні джерела, повідомляють Патріоти України.
Повідомляється, що українське Міністерство сільського господарства звернулося до віцепрезидента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса з проханням надати фінансову допомогу для покриття видаткових транспортних видатків, повʼязаних з використанням раніше запропонованих "коридорів солідарності".
За оцінками української сторони, вони становлять 30-40 доларів на тонну продукції. Також міністерство попросило розширити "коридори солідарності" на 1-1,5 мільйона тонн на місяць за рахунок "зелених коридорів" до країн Балтії, Німеччини, Нідерландів та Адріатичного моря.
Джерела в Єврокомісії повідомили, що наразі у ЄС нема ані плану підтримки українського зерна, ані відповідного фінансування. Співрозмовник агентства повідомив, що гроші на ці потреби можуть надійти лише після того, як буде переглянутий бюджет ЄС, але ця процедура може тривати кілька місяців, попри те, що вже незабаром очікується врожай кукурудзи.
Також джерела видання повідомляють, що частина країн ЄС виступає проти цього, оскільки вони не бачать сенсу в додаткових транспортних видатках через запроваджену тимчасову заборону на цей імпорт.
"Це не роль Єврокомісії – забезпечувати (транспортне) страхування. Держави можуть давати гарантії, але остаточних дискусій немає", – повідомив співрозмовник видання.
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...
В Україні навесні 2025 року проведуть чергову індексацію пенсій. Пенсіонери від 1 березня отримають перерахунок своїх виплат, що дозволить їм отримувати на кілька сотень, а подекуди навіть понад тисячу гривень більше. На скільки та у кого зростуть пенс...