Трильйон - не межа? Стало відомо, скільки боргів має виплатити Україна до кінця 2024 року

В 2024 році Україна має виплатити в рамках погашення і обслуговування державного боргу понад 1 трильйон гривень. Про це свідчить прогнозна статистика Міністерства фінансів України.

Станом на 1 травня Мінфін прогнозував загальну суму виплат до кінця поточного року за внутрішнім та зовнішнім державним боргом близько 1 трлн 17 млрд гривень.

Важливий нюанс: Мінфін завжди прогнозує майбутні боргові платежі за діючими угодами станом на конкретну дату. Прогнози оновлюються щомісячно, з урахуванням змін щодо сум і умов обслуговування боргу. Це особливо актуально в умовах регулярних надходжень фінансової допомоги Україні від зовнішніх партнерів та нових внутрішніх залучень на тлі триваючої повномасштабної війни.

Внутрішній державний борг

Згідно прогнозу Мінфіну, виплати за внутрішніми запозиченнями до кінця року складуть 589,24 млрд гривень. Найбільші виплати припадають на травень (82,76 млрд гривень), червень (74,59 млрд), жовтень (91,38 млрд) і листопад (67,18 млрд).

Із загальної суми виплат за внутрішнім боргом на погашення основної суми боргу має бути виділено з державного бюджету 384,95 млрд гривень. Процентні виплати складуть 204,29 млрд гривень.

Внутрішній борг держави сформований переважно за рахунок облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Зовнішній державний борг

За зовнішніми запозиченнями держава має сплатити до кінця року сумарно 427,42 млрд гривень. Найбільші виплати припадають на серпень (40,36 млрд), вересень (174,53 млрд) і листопад (53,58 млрд).

Виплати за основною сумою боргу складуть 179,33 млрд гривень. Примітно, що процентні виплати значно перевищать суму основного боргу – 248,1 млрд грн.

За основною сумою боргу найбільше Україна має виплатити за позиками, наданими міжнародними фінансовими організаціями (МФО). За нарахованими процентами найбільшу суму маємо сплатити за комерційними позиками.

Зовнішній борг держави сформований за рахунок комерційних позик (як правило, це приватні позичальники); позик, наданих МФО; та офіційних позик від партнерів України (як правило, це держави і державні об’єднання).

Прогнозні платежі за держборгом України в 2024 році

Трильйон – не межа. Скільки боргів має виплатити Україна до кінця 2024 рокуДжерело: Міністерство фінансів України

Зовсім трохи повчальної математики

За підрахунками РБК-Україна, виходить, що в 2024 році держава Україна має віддати 564,28 млрд гривень своїх боргів. І ще 452,39 млрд гривень складають проценти, нараховані на ці борги.

Мова йде саме про державний борг, який не включає гарантований державою борг (який теж сплачується з державного бюджету за рахунок коштів платників податків).

Відключення світла 15 червня: У ДТЕК і "Укренерго" повідомили, коли не буде електрики

субота, 15 червень 2024, 11:44

Сьогодні, 15 червня, в Україні будуть діяти стабілізаційні графіки відключення світла, адже було запроваджено ліміти на споживання електроенергії по всій країні Про це повідомили у НЕК "Укренерго" і ДТЕК, передають Патріоти України. Так, у суботу графі...

Готуйте павербанки! "Енергоатом" виведе в ремонт п’ять енергоблоків АЕС - відключення можуть почастішати

субота, 15 червень 2024, 9:57

В Україні "Енергоатом" виведе в ремонт п’ять енергоблоків АЕС. Тиждень тому вийшов з ремонту один блок атомної електростанції. Про це в ефірі "Київ24" розповів енергетичний експерт, голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав...