Трирівневий захист енергетичних об’єктів України — це халтура, яка обійшлася державі в мільйони гривень. Про це в коментарі "Еспресо" сказав народний депутат України Олексій Кучеренко, передають Патріоти України.
"Я вважав, і вважаю ще більше, що авантюра з будівництвом укріплень третього рівня захисту — це ось ці бетонні величезні, величиною з 2 футбольні поля якісь заглиблення забетоновані, саркофаги, куди немовби намагалися заховати ці підстанції. Їх почали сім будувати, жодного не закінчили й не закінчать, заморожено там до 20 млрд грн. За це треба розстрілювати того, хто ухвалював це рішення", — сказав він.
Депутат зауважив, що вартість кожного з цих об’єктів від 15 до 20 млрд грн, це до 500 млн доларів.
Нардеп наголосив, що в Україні також застосовували другий та перший рівні захисту, які могли б вберегти трансформатори, але не спрацювали.
"Є другий рівень, це невеличкі такі бетонні конструкції над трансформаторами, безпосередньо це більш-менш зроблено. Хоча неправильно зроблено, вони не захистили, на жаль, від касетних боєприпасів, коли металеві кульки порозліталися, а це було основне ураження, і от вони пошкодили максимально трансформатори та автоматику іншу. І на це пішло 2 тижні, через які ковбасило країну. Як це не дивно, від кульок цих максимально могли б захистити перший простий рівень — це мішки з піском, навіть якби вони по п’ятикратній ціні їх купували, бо були й такі приклади", — розповів Кучеренко.
Він зауважив, що мішки мали б бути правильно укладені, а спеціальні металеві сітки мали б захистити й від уламків, і від кульок, але не захистили.
"Не захистили, бо їх дуже халтурно клали, я це бачив сам, коли ми були на Харківській підстанції та на інших, по суті там гроші списали, і зробили абсолютну халтуру", — сказав Олексій Кучеренко.
Новий матеріал, розроблений дослідниками Університету Нью-Мексико, дає змогу автоматизувати процес будівництва завдяки 3D-друку, передають Патріоти України. Вчені зробили значний крок уперед у галузі будівництва, створивши новий тип бетону, який може б...
Через посилення західних фінансових санкцій, під які, за даними ЦБ РФ, вже потрапило 95% національної банківської системи, російська економіка переживає дефіцит ключових світових валют, що наростає. Про це пише The Moscow Times,передають Патріоти Украї...