"Це авантюра": Нардеп розкритикував будівництво трирівневого захисту енергооб'єктів в Україні

Тепер стало відомо, що і ЄС відмовився фінансувати ці "Потьомкінські дєрєвні" через дорожнечу та малоефективність

Трирівневий захист енергетичних об’єктів України — це халтура, яка обійшлася державі в мільйони гривень. Про це в коментарі "Еспресо" сказав народний депутат України Олексій Кучеренко, передають Патріоти України.

"Я вважав, і вважаю ще більше, що авантюра з будівництвом укріплень третього рівня захисту — це ось ці бетонні величезні, величиною з 2 футбольні поля якісь заглиблення забетоновані, саркофаги, куди немовби намагалися заховати ці підстанції. Їх почали сім будувати, жодного не закінчили й не закінчать, заморожено там до 20 млрд грн. За це треба розстрілювати того, хто ухвалював це рішення", — сказав він.

Депутат зауважив, що вартість кожного з цих об’єктів від 15 до 20 млрд грн, це до 500 млн доларів.

Нардеп наголосив, що в Україні також застосовували другий та перший рівні захисту, які могли б вберегти трансформатори, але не спрацювали.

"Є другий рівень, це невеличкі такі бетонні конструкції над трансформаторами, безпосередньо це більш-менш зроблено. Хоча неправильно зроблено, вони не захистили, на жаль, від касетних боєприпасів, коли металеві кульки порозліталися, а це було основне ураження, і от вони пошкодили максимально трансформатори та автоматику іншу. І на це пішло 2 тижні, через які ковбасило країну. Як це не дивно, від кульок цих максимально могли б захистити перший простий рівень — це мішки з піском, навіть якби вони по п’ятикратній ціні їх купували, бо були й такі приклади", — розповів Кучеренко.

Він зауважив, що мішки мали б бути правильно укладені, а спеціальні металеві сітки мали б захистити й від уламків, і від кульок, але не захистили.

"Не захистили, бо їх дуже халтурно клали, я це бачив сам, коли ми були на Харківській підстанції та на інших, по суті там гроші списали, і зробили абсолютну халтуру", — сказав Олексій Кучеренко.

Наслідки відкриття Ормузської протоки: Світові ціни на нафту обвалилися до довоєнного рівня

середа, 24 червень 2026, 18:57

Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...

Столиця рф приречена на паливний голод: Московський НПЗ зупинили до 2027 року внаслідок ударів дронів - ЗМІ

середа, 24 червень 2026, 18:50

Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...