Заборона експорту металобрухту є світовим трендом, адже країни прагнуть скорочення викидів, а використання брухту у якості сировини меткомбінатами є "зеленою" технологією. Про це заявив керівник Аналітичного центру розвитку ринкової економіки CMD Ukraine Ігор Гужва, передають Патріоти України.
"Це глобальний світовий тренд. І зумовлений він двома ключовими речами. З одного боку це екологія, адже переробка, вироблення металу з брухту воно скорочує десь на 70% енергоресурси та скорочує десь на 60% викиди шкідливих речовин у повітря. Тобто це про екологію і про економіку", - пояснив Гужва.
За його словами, виробляти руду стає сьогодні все дорожче, і всі країни прагнуть до циркулярної економіки, коли сировина у вигляді металобрухту використовується повторно. Україна в цьому не виняток, тож має боротися за те, щоб стратегічна сировина, якою є брухт, перероблялась вітчизняними меткомбінатами, а не вивозилась за кордон.
"Якщо ми будемо продовжувати рухатися у вільному плаванні, то ми залишимося без сировини. Що це означає для України? Якщо при діючому експортному миті у 58 євро за тону, то за оцінками нашого центру до кінця року Україна експортує близько півтори тисячі тонн металобрухту. Держава від цього отримує в бюджет близько 3 млрд грн в результаті сплати цього експортного мита", - пояснив Гужва.
Але при цьому Україна може отримати втричі більше, якщо металобрухт залишиться в країні і стане сировиною для вітчизняної промисловості.
"За півтори тисячі тонн металу ми могли б виробити близько 10 тис. тонн сталі. При цьому металургійні підприємства заплатили б до бюджету, підкреслюю, 15 млрд грн податків. А якщо брати суміжні галузі економіки, то це мова йде про 85 млрд ВВП", - наголосив Гужва.
Нагадаємо, раніше віцепрезидент ІСС Ukraine з питань промислової політики та енергетичних стратегій Сергій Сіволап заявив, що металобрухт є "зеленою" стратегічною сировиною і його експорт необхідно негайно заборонити.
Водночас голова правління "Інтерпайп Втормет" Валентин Макаренко заявив, що дефіцит металобрухту вже змушує промпідприємства скорочувати виробництво, і закликав ввести заборону на експорт брухту.
В UNIT.City розпочато будівництво власної сонячної електростанції потужністю 1,3 МВт, передають Патріоти України з посиланням на autoconsulting.ua. Станцію буде розміщено просто на верхньому паркінгу, що дозволить не тільки стати ще більш автономними, ...
Там, де раніше планували ТРЦ, нині наводять лад біля озер, прокладають доріжки — і це ще один приклад того, як громада вчиться відстоювати простір у великого забудовника, передають Патріоти України з посиланням на Вечірній Київ. Совські ставки, про які...