В Україні банки та обмінники відмовляються приймати частину купюр. Українці масово скаржаться: під час обміну просять заплатити додаткову комісію у розмірі 10-14%, а деякі банкноти взагалі не беруть.
"Це абсолютно нормальна практика – 14% комісії за прийом у банках... До 1996 – майже всі. Банкноти після – з будь-якою інтервенцією, навіть найменш помітною", – пише Наталія Ємченко у відповідь на прохання у Facebook розповісти про проблеми з обміном доларів.
"З однією купюрою $100 ходив у 7(!!!) обмінників. У деяких взагалі не брали, у деяких пропонували із комісією 10%. Не беруть кожну другу купюру: там пляма, там друк, там прокол, там просто стара. Для того щоб поміняти купюру в обміннику без комісії, купюра повинна мати стан нової", – написав він.
Чому не приймають банкноти
За правилами касир чи співробітник обмінника має право оцінювати стан банкноти. За наявності незначних плям, пошкоджень, отворів, купюру зобов'язані обміняти. Якщо це відмовляються робити, українець має право залишити скаргу до НБУ. Кожен обмінник отримує ліцензію в Нацбанку і за порушення правил може заплатити штраф або навіть втратить ліцензію.
Нацбанк уже відреагував на дії обмінників. Правила найближчим часом хочуть пом'якшити так, щоб обмінники не мали змоги відмовлятися від обміну.
Українцям до 1 липня 2025 року надішлють квитанції з повідомленням про необхідність сплатити податок на нерухомість. Платню треба здійснити власниками великих квартир і будинків. Про це йдеться в матеріалі видання OBOZ.UA, передають Патріоти України. Р...
Серед безробітних в Україні фіксується значна гендерна дипропорція: 82% складають жінки, що значною мірою поснюється мобілізацією та воєнним станом, свідчать результати дослідження "Зареєстроване безробіття в Україні", проведеного за спільною ініціатив...