В Україні банки та обмінники відмовляються приймати частину купюр. Українці масово скаржаться: під час обміну просять заплатити додаткову комісію у розмірі 10-14%, а деякі банкноти взагалі не беруть.
"Це абсолютно нормальна практика – 14% комісії за прийом у банках... До 1996 – майже всі. Банкноти після – з будь-якою інтервенцією, навіть найменш помітною", – пише Наталія Ємченко у відповідь на прохання у Facebook розповісти про проблеми з обміном доларів.
"З однією купюрою $100 ходив у 7(!!!) обмінників. У деяких взагалі не брали, у деяких пропонували із комісією 10%. Не беруть кожну другу купюру: там пляма, там друк, там прокол, там просто стара. Для того щоб поміняти купюру в обміннику без комісії, купюра повинна мати стан нової", – написав він.
Чому не приймають банкноти
За правилами касир чи співробітник обмінника має право оцінювати стан банкноти. За наявності незначних плям, пошкоджень, отворів, купюру зобов'язані обміняти. Якщо це відмовляються робити, українець має право залишити скаргу до НБУ. Кожен обмінник отримує ліцензію в Нацбанку і за порушення правил може заплатити штраф або навіть втратить ліцензію.
Нацбанк уже відреагував на дії обмінників. Правила найближчим часом хочуть пом'якшити так, щоб обмінники не мали змоги відмовлятися від обміну.
. У п'ятницю, 4 квітня, на біржових торгах фьючерси на нафту впали до мінімуму за останні 4 роки, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. . Ринок нафти відреагував черговим обвалом на рішення Китаю різко підвищити тарифи на американські то...
Президент США Дональд Трамп запровадив масштабні тарифи на імпорт із різних країн, що може суттєво змінити глобальний ринок торгівлі. Зокрема, можуть значно зрости ціни на iPhone, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. За оцінками аналітик...