В Україні банки та обмінники відмовляються приймати частину купюр. Українці масово скаржаться: під час обміну просять заплатити додаткову комісію у розмірі 10-14%, а деякі банкноти взагалі не беруть.
"Це абсолютно нормальна практика – 14% комісії за прийом у банках... До 1996 – майже всі. Банкноти після – з будь-якою інтервенцією, навіть найменш помітною", – пише Наталія Ємченко у відповідь на прохання у Facebook розповісти про проблеми з обміном доларів.
"З однією купюрою $100 ходив у 7(!!!) обмінників. У деяких взагалі не брали, у деяких пропонували із комісією 10%. Не беруть кожну другу купюру: там пляма, там друк, там прокол, там просто стара. Для того щоб поміняти купюру в обміннику без комісії, купюра повинна мати стан нової", – написав він.
Чому не приймають банкноти
За правилами касир чи співробітник обмінника має право оцінювати стан банкноти. За наявності незначних плям, пошкоджень, отворів, купюру зобов'язані обміняти. Якщо це відмовляються робити, українець має право залишити скаргу до НБУ. Кожен обмінник отримує ліцензію в Нацбанку і за порушення правил може заплатити штраф або навіть втратить ліцензію.
Нацбанк уже відреагував на дії обмінників. Правила найближчим часом хочуть пом'якшити так, щоб обмінники не мали змоги відмовлятися від обміну.
У 2025 році пенсії ветеранів війни, які брали участь у забезпеченні національної безпеки та оборони, а тим паче мають інвалідність залишаться без змін. Нові норми про обмеження виплат не стосуються цієї категорії громадян. Про це розповів Пенсійний фон...
У Верховній Раді планують ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсію у 2025 році. Про це в інтерв’ю Українським Новинам розповів перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, депутат Верховної Ради від фр...