​Ціна імперії, або Чому "Іскандери" більше не регочуть: Росіяни стали менше їсти - нема чого і нема за що

Зарплати населення РФ не встигають за інфляцією, а пенсії взагалі скорочуються

Обвал доходів, втрата роботи і стрімке прискорення інфляції змушують підданих Путіна економити на харчуванні. На тлі рекордного за останні шість років зростання цін на продукти, в першому кварталі 2021 року споживачі різко скоротили покупки продовольчих товарів. Про це свідчать підрахунків «Тінькофф Data», повідомляють Патріоти України з посиланням на російський «Комерсант».

Витрати на овочі та фрукти звалилися на 30-60%, на м'ясо - на 25%. Хлібобулочних виробів росіяни купили на 40% менше, ніж роком раніше.

При тому загальна інфляція в Росії оцінюється в 5,8%, темпи зростання цін на продовольство вже до початку березня перевищили 8,4%, а на окремі продукти виявилися в рази вище.

Так, наприклад, до початку березня, овочі і фрукти коштували на 16,6% дорожче, ніж рік тому, куряче м'ясо - на 13%, соняшникова олія - на 26,6%, курячі яйця - на 28,2%, цукор-пісок - на 64%.

При цьому реальні зарплати, згідно Росстату, виросли лише на 1,6% (за січень-лютий), реальні пенсії почали скорочуватися вперше з 2016 року - на 0,1% за лютий.

Дані про реальні доходи населення за перший квартал Росстату неопубліковані: в доповіді «Про соціально-економічне становище» країни, представленому за день до послання президенту Федеральним зборам, цифри виявилися вилученими.

Спроби скоротити витрати на тлі зростаючої інфляції привели до зростання популярності серед росіян магазинів-дискаунтерів - в цей формат почали активно виходити найбільші рітейлери, включаючи X5, «Магніт», «Стрічку», вказує консультант JosDeVries The Retail Company Ірина Болотова.

Одночасно злетів попит на ультрадешевий одяг. У мережі Familia виручка за підсумками першого кварталу 2021 року додала 30%, а трафік покупців зріс на 15%, розповів «Комерсант» її представник.

З портів Одеси та Чорноморська вийшов другий караван із продовольством (фото, відео)

неділя, 7 серпень 2022, 23:29

З портів "Одеса" та "Чорноморськ" у рамках "зернової ініціативи" вийшов другий караван з українським продовольством – три судна з Чорноморська та ще одне з Одеси. Про це повідомили у міністерстві інфраструктури України, передають Патріоти України. Так,...

Імпортозаміщення не спрацювало: Нові Lada Largus випустили з небезпечним дефектом

неділя, 7 серпень 2022, 8:44

Відновлення виробництва Lada Largus було пов'язане з проблемами. По-перше, запчастин на заводі в Тольятті вистачає на випуск лише 1800 машин. По-друге, у нових авто виявили серйозний дефект гальмівної системи. Про цеповідомляє сайт Auto.ru, передають П...