Обвал доходів, втрата роботи і стрімке прискорення інфляції змушують підданих Путіна економити на харчуванні. На тлі рекордного за останні шість років зростання цін на продукти, в першому кварталі 2021 року споживачі різко скоротили покупки продовольчих товарів. Про це свідчать підрахунків «Тінькофф Data», повідомляють Патріоти України з посиланням на російський «Комерсант».
Витрати на овочі та фрукти звалилися на 30-60%, на м'ясо - на 25%. Хлібобулочних виробів росіяни купили на 40% менше, ніж роком раніше.
При тому загальна інфляція в Росії оцінюється в 5,8%, темпи зростання цін на продовольство вже до початку березня перевищили 8,4%, а на окремі продукти виявилися в рази вище.
Так, наприклад, до початку березня, овочі і фрукти коштували на 16,6% дорожче, ніж рік тому, куряче м'ясо - на 13%, соняшникова олія - на 26,6%, курячі яйця - на 28,2%, цукор-пісок - на 64%.
При цьому реальні зарплати, згідно Росстату, виросли лише на 1,6% (за січень-лютий), реальні пенсії почали скорочуватися вперше з 2016 року - на 0,1% за лютий.
Дані про реальні доходи населення за перший квартал Росстату неопубліковані: в доповіді «Про соціально-економічне становище» країни, представленому за день до послання президенту Федеральним зборам, цифри виявилися вилученими.
Спроби скоротити витрати на тлі зростаючої інфляції привели до зростання популярності серед росіян магазинів-дискаунтерів - в цей формат почали активно виходити найбільші рітейлери, включаючи X5, «Магніт», «Стрічку», вказує консультант JosDeVries The Retail Company Ірина Болотова.
Одночасно злетів попит на ультрадешевий одяг. У мережі Familia виручка за підсумками першого кварталу 2021 року додала 30%, а трафік покупців зріс на 15%, розповів «Комерсант» її представник.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...