​Ціна імперії, або Чому "Іскандери" більше не регочуть: Росіяни стали менше їсти - нема чого і нема за що

Зарплати населення РФ не встигають за інфляцією, а пенсії взагалі скорочуються

Обвал доходів, втрата роботи і стрімке прискорення інфляції змушують підданих Путіна економити на харчуванні. На тлі рекордного за останні шість років зростання цін на продукти, в першому кварталі 2021 року споживачі різко скоротили покупки продовольчих товарів. Про це свідчать підрахунків «Тінькофф Data», повідомляють Патріоти України з посиланням на російський «Комерсант».

Витрати на овочі та фрукти звалилися на 30-60%, на м'ясо - на 25%. Хлібобулочних виробів росіяни купили на 40% менше, ніж роком раніше.

При тому загальна інфляція в Росії оцінюється в 5,8%, темпи зростання цін на продовольство вже до початку березня перевищили 8,4%, а на окремі продукти виявилися в рази вище.

Так, наприклад, до початку березня, овочі і фрукти коштували на 16,6% дорожче, ніж рік тому, куряче м'ясо - на 13%, соняшникова олія - на 26,6%, курячі яйця - на 28,2%, цукор-пісок - на 64%.

При цьому реальні зарплати, згідно Росстату, виросли лише на 1,6% (за січень-лютий), реальні пенсії почали скорочуватися вперше з 2016 року - на 0,1% за лютий.

Дані про реальні доходи населення за перший квартал Росстату неопубліковані: в доповіді «Про соціально-економічне становище» країни, представленому за день до послання президенту Федеральним зборам, цифри виявилися вилученими.

Спроби скоротити витрати на тлі зростаючої інфляції привели до зростання популярності серед росіян магазинів-дискаунтерів - в цей формат почали активно виходити найбільші рітейлери, включаючи X5, «Магніт», «Стрічку», вказує консультант JosDeVries The Retail Company Ірина Болотова.

Одночасно злетів попит на ультрадешевий одяг. У мережі Familia виручка за підсумками першого кварталу 2021 року додала 30%, а трафік покупців зріс на 15%, розповів «Комерсант» її представник.

Хіти тижня. В Україні ціни на яблука пробили трирічне "дно": Скільки коштують і що варто знати

четвер, 21 жовтень 2021, 12:00

В Україні до середини жовтня ціни на яблука опустилися до рівня 2018 року. Аналітики кажуть, що садівники опустили мінімальні ціни на всі сорти яблук. Про це пише EastFruit, зазначають Патріоти України. За словами аналітиків, що сьогодні ціна на якісн...

Оливкова олія, яку продають в Україні, виготовлена із соняшникової! Українцям розповіли про масштаби фальсифікації

четвер, 21 жовтень 2021, 9:56

Оливкова олія, яку продають на ринках в Україні, здебільшого - фальсифікат. А в деяких випадках - ще й небезпечний фальсифікат,адже ніхто не знає, яку "хімію" можуть містити її добавки, передають Патріоти України. Таку неприємну звістку повідомив украї...