​Ціна імперії, або Чому "Іскандери" більше не регочуть: Росіяни стали менше їсти - нема чого і нема за що

Зарплати населення РФ не встигають за інфляцією, а пенсії взагалі скорочуються

Обвал доходів, втрата роботи і стрімке прискорення інфляції змушують підданих Путіна економити на харчуванні. На тлі рекордного за останні шість років зростання цін на продукти, в першому кварталі 2021 року споживачі різко скоротили покупки продовольчих товарів. Про це свідчать підрахунків «Тінькофф Data», повідомляють Патріоти України з посиланням на російський «Комерсант».

Витрати на овочі та фрукти звалилися на 30-60%, на м'ясо - на 25%. Хлібобулочних виробів росіяни купили на 40% менше, ніж роком раніше.

При тому загальна інфляція в Росії оцінюється в 5,8%, темпи зростання цін на продовольство вже до початку березня перевищили 8,4%, а на окремі продукти виявилися в рази вище.

Так, наприклад, до початку березня, овочі і фрукти коштували на 16,6% дорожче, ніж рік тому, куряче м'ясо - на 13%, соняшникова олія - на 26,6%, курячі яйця - на 28,2%, цукор-пісок - на 64%.

При цьому реальні зарплати, згідно Росстату, виросли лише на 1,6% (за січень-лютий), реальні пенсії почали скорочуватися вперше з 2016 року - на 0,1% за лютий.

Дані про реальні доходи населення за перший квартал Росстату неопубліковані: в доповіді «Про соціально-економічне становище» країни, представленому за день до послання президенту Федеральним зборам, цифри виявилися вилученими.

Спроби скоротити витрати на тлі зростаючої інфляції привели до зростання популярності серед росіян магазинів-дискаунтерів - в цей формат почали активно виходити найбільші рітейлери, включаючи X5, «Магніт», «Стрічку», вказує консультант JosDeVries The Retail Company Ірина Болотова.

Одночасно злетів попит на ультрадешевий одяг. У мережі Familia виручка за підсумками першого кварталу 2021 року додала 30%, а трафік покупців зріс на 15%, розповів «Комерсант» її представник.

Кадрова криза підточує і без того кризову економіку: Через вигрібання чоловіків на війну проти України в Росії зафіксували рекордний за 17 років дефіцит робочої сили

понеділок, 5 травень 2025, 12:21

Кадровий дефіцит у Росії минулого року досяг 7,6% від загальної чисельності зайнятих – це 2,2 млн осіб із 27,2 млн. Такий рівень став рекордним за весь час спостережень із 2008 року. Про це свідчать дані Росстату, передають Патріоти України з посилання...

Чорний понеділок для Москви: Ціна на на нафту пробила психологічну планку, ОПЕК+ стрімко нарощує видобуток

понеділок, 5 травень 2025, 8:19

Brent торгується нижче $60 за барель, російський Urals купуватимуть ще на десяток доларів нижче. Р​Рішення Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти призводить до стрімкого падіння цін. Московія під загрозою глибокої кризи, подібної до колапсу 1990-х