Ціни на газ на ф'ючерсному ринку Європи знову досягли максимальних показників. Вартість палива на хабі TTF в Нідерландах 8 вересня перевищила 670 доларів за тисячу кубометрів газу, передають Патріоти України.
Примітно, що на початку сесії з торгів ціна на паливо становила 661,6 долара за одну тисячу кубометрів, протягом дня змінювалася до 649,1 долара, а вже після першої години дня за київським часом досягла показника в 672,3 долара за 1 тис.куб. м. Це новий історичний рекорд вартості палива на європейських ринках.
Як повідомляє РИА Новости, попередній рекорд був побитий напередодні - у вівторок, 7 вересня, ціна жовтневого ф'ючерсу становила 660 доларів за 1 тисячу кубометрів. А за день до цього, 6 вересня, ціна перевищувала 650 доларів.
Директор групи з природних ресурсів і сировинних товарів агентства Fitch Дмитро Маринченко вважає, що ключовою причиною сплеску цін на газ у Європі є низький запас палива в європейських газових сховищах після торішньої холодної зими і спекотного літа.
При цьому, як вважає експерт, ситуація, згідно з непрямими ознаками, також накладається на відсутність бажання Газпрому в умовах майбутнього запуску газопроводу Північний потік-2 забезпечити додаткове прокачування газу до сховищ, або ж збільшити зростання продажів на спотовому ринку.
В останні кілька тижнів на газових ринках Європи стався різкий зліт цін на природний газ. Ціни стрімко зростають і досягають рекордних показників за останні 13 років. Ситуація спровокована у тому числі і діями Газпрому, який в умовах дефіциту газу в європейських газосховищах і на тлі завершення будівництва Північного потоку-2 відмовляється від додаткових постачань палива через українську ГТС.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...