Ціни на олію в Україні продовжать зростати - якість продукту на світовому ринку впала

Ціни на рослинні олії на світовому ринку продовжують зростати, а значить зростають ціни і на сировину, яку Україна змушена купувати для свого виробництва. Держрегулювання цін, можливо, допоможе уникнути кардинального подорожчання, але оскільки навесні запаси сировини закінчуватимуться, то особливо торгуватися не вдасться, зазначають Патріоти України.

Ціни на малайзійську та індійську соняшникову олію у закупівлі на квітень становлять 1385-1400 дол./т. При цьому якість продукту стає нижчою. До кінця зими закупівельні ціни на олію залишатимуться на рівні 1350-1500 дол./т, і очікувати зниження не варто.

Зростання цін на соняшникову олію відбулося через подорожчання інших видів олій - пальмової та соєвої, а також через посилення попиту на світовому ринку. Ціни на пальмову олію зросли здебільшого через побоювання, зумовлені можливим скороченням експорту до Індонезії – головного світового експортера цього продукту. Зростанню цін на ріпакову олію сприяло подальше скорочення пропозиції.Станом на 15 лютого, середні ціни на олію торгової марки "Олейна" становили 57,50 грн за пляшку обсягом 850 м, тоді як у січні за цей же обсяг олії покупці віддавали 57,45 грн.

Соняшникова олія торгової марки "Щедрий Дар" у середині лютого підвищилася в ціні до 57,60 грн (870 мл). У січні її можна було придбати за 54,93 грн, а перед Новим роком – за 51,90 грн.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...