В Україні за рік олія подорожчала на 67% у середньому до 63 грн за літр. До кінця року щомісячно воно дорожчатиме на 1,5-2%. Про це повідомив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. За його словами, соняшникової олії нового врожаю у нас ще немає, вона з'явиться лише наприкінці листопада – на початку грудня. Але не варто сподіватися, що ця олія буде дешевшою, зазначають Патріоти України.
"Енергоносій фантастично дорогий, з 1 грудня мінімальна зарплата +500 грн. Ми ж розуміємо, що все це ляже в ціну олії. Добре було б, щоб у цій ситуації олія була стабільною в ціні, але я думаю, що її вартість зростатиме на 1,5-2% на місяць", – каже експерт.
За підрахунками Пендзина, соняшникова олія сьогодні в середньому по Україні коштує 63 грн. За останній місяць воно подешевшало на 1%. При цьому з початку року подорожчало на 49%, а за рік (на аналогічну дату минулого року) – на 67%.
Як пояснює експерт, на ситуацію з цінами на олію в Україні впливає наш статус найбільшого її експортера. За словами Пендзина, ми виробляємо 6,5 млн тонн, а всередині країни сивіємо лише 450-500 тис. тонн. Тому ми безпосередньо зав'язані на світову динаміку цін на олію. Якщо у світі ціна зросла на 90%, то в Україні вона не може впасти.
"На відміну від інших країн, у нас, в основному, представлені олії середнього та високого сегменту. – розповідає економіст. − Практично не представлена пальмова та рапсова олія. При тому, пальмова олія займає 52% споживання олії у світі. Коли в інших країнах пальма дешевшає, вона тягне за собою олії високих сегментів, а в нас нема чого тягнути ціну, а в нас лише на 1- 1,5%.
Зараз, до речі, тенденція змінилася. Через низький урожай культур, з яких робиться пальмова олія, ціни на неї зросли на 7% і всі інші олії також подорожчали.В Україні за рік олія подорожчала на 67% у середньому до 63 грн за літр. До кінця року щомісячно воно дорожчатиме на 1,5-2%.
"На відміну від інших країн, у нас, в основному, представлені олії середнього та високого сегменту. – розповідає економіст. − Практично не представлена пальмова та рапсова олія. При тому, пальмова олія займає 52% споживання олії у світі. Коли в інших країнах пальма дешевшає, вона тягне за собою олії високих сегментів, а в нас нема чого тягнути ціну, а в нас лише на 1- 1,5%. Зараз, до речі, тенденція змінилася. Через низький урожай культур, з яких робиться пальмова олія, ціни на неї зросли на 7% і всі інші олії також подорожчали.
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...