Ціни на цибулю вже вчетверо вищі за минулорічні, що були на цю пору. Але це ще не межа. Вони зростатимуть у березні і ще, принаймні, до кінця квітня. Якої цифри може сягнути вартість популярного овочу, ніхто достеменно не знає, передають Патріоти України.
Стрімке подорожчання цибулі після нового року аналітики прогнозували ще восени минулого року. Вже тоді стало очевидно, що торішню "битву за цибулю" українські аграрії програли. Значною мірою в результат цієї битви втрутилась війна. Адже близько третини від усього валового врожаю цибулі на український ринок традиційно постачала Херсонщина. Але торік з усім відомих причин Херсонщина випала з аграрної карти України. А в підконтрольних регіонах не змогли зібрати такий врожай, що міг би задовольнити внутрішній попит.
До того ж, минулорічні погодні умови виявилися для цибулі не найсприятливішими, що значно погіршило якість зібраного врожаю. Через це навіть в останні місяці року її відпускна ціна почала падати: фермери квапилися збути некондиційний товар, доки він не став зовсім не придатним.
Водночас, імпортери активно завозили більш якісну цибулю в Україну. Але й ціна на неї вже була вищою. Втім, незадовго до новорічних свят ціни на цибулю почали падати. Через високу вартість цього овочу українці почали переходити від закупівлі в кілограмах на поштучні. Таким чином низький попит збив ціну на товар. Але тепер вона знову почала стрімко рости.
Справа в тому, що тепер у продаж здебільшого йде імпортна цибуля і та невеличка частка вітчизняного врожаю, що була закладена ще з осені на тривале зберігання. Звісно, що регулярні блекаути та використання генераторної електрики добряче додали ціни усім овочам. І цибуля тут не стала винятком.
Аналітики прогнозують, що ціна на неї у найближчі місяць-півтора лише зростатиме. До кінця квітня-початку травня вона виросте ще, принаймні, відсотків на 30. І лише в травні, ближче до його кінця, коли у продаж підуть свіжі овочі та молода зелень, ціна на стару ріпчасту цибулю почне падати
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...