Світові ціни на цукор не припиняють зростання і вже досягли максимуму за 11 років, з жовтня 2011 року. Причинами стали погані прогнози щодо врожаю в країнах-експортерах, а також ціни на нафту. При цьому українцям не варто хвилюватися - країна повністю забезпечує внутрішні потреби в цукрі й без його імпорту, передають Патріоти України.
Травневі ф'ючерси на цукор на біржі ICE 12 квітня досягли позначки $701,5 за тонну. Як пояснювали в продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (FAO), ціни на цукор активно зростають уже два місяці поспіль.
Ключовий гравець "цукрового" ринку – Індія – прогнозує скорочення експорту продукту у 2023 році. В інших великих азіатських виробників (Пакистану, Таїланду) також очікується зниження врожаю цукрової тростини.
При цьому все більше врожаю цієї культури спрямовують не на виробництво цукру, а на виготовлення етанолу. Біопаливо почало приносити більше прибутку на тлі недавнього збільшення цін на нафту до $85.
"Україні з цього приводу хвилюватися не потрібно. Власні обсяги виробництва у 2022 році (1,33 млн тонн) хоч і скоротилися порівняно з довоєнними, але повністю покривають внутрішню потребу. Більше того, у 2022/2023 маркетинговому році (з 1 липня 2022 року) року по 30 червня 2023-го), нам уже вдалося відвантажити на експорт у 4,8 рази більше цукру, ніж попереднього", – прокоментував нардеп Данило Гетманцев ("Слуга народу").
Водночас, як зазначають у ФАО, низка факторів утримала світові ціни на цукор від ще більшого зростання. Ними, зокрема, є:
Команда Трампа жорстко продавлює новий договір, який передбачає, що у власності США буде 100% майбутнього фонду, який наповнюватиметься грошима з українських мінералів і нафти. Адміністрація президента США увечері в п’ятницю надіслала Києву нову версію...
Зять прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Іштван Тіборц нібито веде переговори про купівлю російського представництва австрійської групи Raiffeisen (RBI). Про це 21 лютого повідомило видання Der Standard, передають Патріоти України. Як пише видання...