Економічна політика президента Туреччини Реджепа Ердогана призвела до рекордного падіння турецької ліри. Окрім цього, посилила економічну кризу в країні, повідомляють Патріоти України з посиланням на WTF на 24 каналі.
Турецька валюта впродовж 11 місяців 2021 рік втратила вже 45% своєї вартості. Невдоволені таким становищем турки навіть вийшли на протест проти економічної політики влади, що враз підхопила турецька опозиція.
Напередодні президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що нинішня економічна криза, яку переживає Туреччина, є черговою змовою проти країни.
Більше того, Ердоган навіть порівняв його зі спробою держперевороту, яку противники влади намагалися провернути ще 2016 року, але безуспішно.
Суть економічної політики Ердогана полягає в тому, щоб зберігати низькі процентні ставки Центрального банку Туреччини для доступу місцевого бізнесу до дешевих кредитів.
Повний випуск WTF за 24 листопада: дивіться відео
За задумом Ердогана, дешева ліра теж може грати на руку турецькій економіці, адже вона робить Туреччину доступнішою для іноземних туристів і допомагає збільшити прибуток з експорту турецької продукції. Зрештою це має:
Але аналітики з Ердоганом не погоджуються. Вони вважають, що це суперечить базовим економічним принципам, а тому план турецького президента спочатку приречений на провал і веде лише до подальшого падіння вартості турецької ліри та збільшення інфляції .
Після того, як ліра напередодні втратила в ціні ще 15% всього за один день, невдоволені різким падінням громадяни вийшли на протести в Анкарі та Стамбулі.
Вони вимагали відставки уряду та президента Туреччини. Поліції навіть довелося взяти демонстрантів у оточення.
Хоча до масових зіткнень не дійшло, невдоволення людей цілком можна зрозуміти. Адже зарплати залишилися ті ж самі, але кількість товарів, які можна купити на ці гроші – зменшилася.
І таку реакцію опозиції можна зрозуміти, якщо дивитися з їхньої дзвіниці. Наступні вибори в Туреччині призначено на 2023 рік, а популярність нинішнього президента, особливо у великих містах, поступово знижується. Чому б його не добити?
Звичайно, з боку оцінити задум Ердогана важко. Адже поки що ми бачимо лише негативні наслідки: падіння курсу турецької ліри. Все це може призвести до втрати іноземних інвесторів та поглиблення економічної кризи.
Підливає олії у вогонь кризи ще й опозиція. Тому Ердоган життєво необхідно довести ефективність своїх ідей. Інакше наступні вибори президента Туреччини можуть виявитися для нього провальними.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...