Турецька економіка звалилася в глибоку кризу. У країні протести проти фінансової політики Ердогана. Той пояснює крах зовнішньою змовою

У Туреччині протестують проти Ердогана / Getty Images

Економічна політика президента Туреччини Реджепа Ердогана призвела до рекордного падіння турецької ліри. Окрім цього, посилила економічну кризу в країні, повідомляють Патріоти України з посиланням на WTF на 24 каналі.

Турецька валюта впродовж 11 місяців 2021 рік втратила вже 45% своєї вартості. Невдоволені таким становищем турки навіть вийшли на протест проти економічної політики влади, що враз підхопила турецька опозиція.

У Туреччині – економічна криза

Напередодні президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що нинішня економічна криза, яку переживає Туреччина, є черговою змовою проти країни.

Більше того, Ердоган навіть порівняв його зі спробою держперевороту, яку противники влади намагалися провернути ще 2016 року, але безуспішно.

Суть економічної політики Ердогана полягає в тому, щоб зберігати низькі процентні ставки Центрального банку Туреччини для доступу місцевого бізнесу до дешевих кредитів.

Повний випуск WTF за 24 листопада: дивіться відео


За задумом Ердогана, дешева ліра теж може грати на руку турецькій економіці, адже вона робить Туреччину доступнішою для іноземних туристів і допомагає збільшити прибуток з експорту турецької продукції. Зрештою це має:

  • прискорити зростання турецької економіки;
  • стимулювати створення робочих місць.

Що думають аналітики

Але аналітики з Ердоганом не погоджуються. Вони вважають, що це суперечить базовим економічним принципам, а тому план турецького президента спочатку приречений на провал і веде лише до подальшого падіння вартості турецької ліри та збільшення інфляції .

Громадяни вийшли на протести

Після того, як ліра напередодні втратила в ціні ще 15% всього за один день, невдоволені різким падінням громадяни вийшли на протести в Анкарі та Стамбулі.

Вони вимагали відставки уряду та президента Туреччини. Поліції навіть довелося взяти демонстрантів у оточення.

Хоча до масових зіткнень не дійшло, невдоволення людей цілком можна зрозуміти. Адже зарплати залишилися ті ж самі, але кількість товарів, які можна купити на ці гроші – зменшилася.

І таку реакцію опозиції можна зрозуміти, якщо дивитися з їхньої дзвіниці. Наступні вибори в Туреччині призначено на 2023 рік, а популярність нинішнього президента, особливо у великих містах, поступово знижується. Чому б його не добити?

Протести у Туреччині / Фото з твіттера SYKP Denizli

Звичайно, з боку оцінити задум Ердогана важко. Адже поки що ми бачимо лише негативні наслідки: падіння курсу турецької ліри. Все це може призвести до втрати іноземних інвесторів та поглиблення економічної кризи.

Підливає олії у вогонь кризи ще й опозиція. Тому Ердоган життєво необхідно довести ефективність своїх ідей. Інакше наступні вибори президента Туреччини можуть виявитися для нього провальними.

Перейти на першоджерело


Чи далеко до блекауту? Центр досліджень енергетики докладно розповів про ситуацію в галузі після ракетних атак 5 грудня

четвер, 8 грудень 2022, 6:23

"Близько 50% генеруючих потужностей пошкоджені певним чином. Вугільна генерація та інші потужності", - сказав Харченко. Внаслідок ракетних атак 5 грудня є значні пошкодження в енергосистемах окремих регіонів. За словами експерта, вони здебільшого не бу...

Енергосистема України може "впасти" до 25 грудня з блекаутом довжиною в тижні, тоді міста стануть непридатними до життя – Mercy Corps

четвер, 8 грудень 2022, 5:36

Світ має негайно вживати заходів, щоб запобігти катастрофи, вважають в організації. Міжнародна некомерційна організація гуманітарної допомоги Корпус милосердя (Mercy Corps) повідомила, що національна енергосистема України може «впасти» до Різдва, якщо ...