В Україні загальна тенденція на девальвацію гривні продовжиться - нерезиденти, швидше за все, будуть виходити з українських цінних паперів, що посилить тиск на національну валюту. Про це "Апострофу" заявив керівник відділу аналітики групи компаній ForexClub Андрій Шевчишин, передають Патріоти України.
За його словами, ситуацію погіршує погане наповнення бюджету і невизначеність у відносинах з кредиторами, зокрема, з Міжнародним валютним фондом.
"Питань дуже багато, і все це буде тиснути на курс гривні", - зазначив Шевчишин. Він додав, що стримуючим фактором значного зростання курсу долара може стати карантин, якщо він зведе нанівець активність імпортерів, як це було навесні і влітку.
У свою чергу, старший аналітик інвестиційної компанії "Альпарі" Вадим Іосуб зазначив, що друга хвиля пандемії COVID-19 може надати несподівану "допомогу" гривні.
"На цьому тлі можна очікувати уповільнення активності економіки і зниження попиту на валюту з боку імпортерів. У цих умовах, без втручання зовнішніх шоків, до кінця року долар може залишитися поблизу нинішнього рівня - близько 28 гривень. Причому до кінця року він навряд чи покине межі діапазону 27,5-28,5 гривні", - підкреслив він.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...