В останні кілька місяців у багатьох країнах відчувається дефіцит звичних продуктів харчування, наприклад салату латуку в Австралії, цибулі та салямі в Японії і навіть бутильованого пива в Німеччині. Компаніям доводиться шукати альтернативи, щоб задовольнити попит споживача. Про це повідомляє Bloomberg, передають Патріоти України.
Як правило, корінь проблеми не стільки у відсутності продукту як такого, скільки у надмірно розтягнутому глобальному ланцюжку поставок. Причин тому кілька: від несприятливих погодних умов до пандемії та геополітичної напруги.
Наприклад, коли німецьким виробникам не вистачить пляшок через відсутність постачання з України або алюмінієвих банок, це позначається на можливості споживачів купувати такі продукти, як пиво або газировки. Нестача транспортних контейнерів та обмеження на ринку праці ускладнюють проблему. Вторгнення російських військ в Україну перекрило постачання зерна й олії — звідси різкий стрибок цін на продовольчі продукти й енергоносії.
Рубль оновив свій мінімум за 1,5 роки. Станом на 26 листопада курс російської валюти впав до 105 рублів за 1 долар, що востаннє спостерігалося лише у березні 2022 року. Про це пише Reuters, передають Патріоти України. Рубль досяг 14,5 стосовно китайськ...
За вихідні українські АЗС не змінили ціни на бензин А-95 – у понеділок 25 листопада вони продають його в середньому по 55,66 грн/л, що відповідає ціні п'ятниці 22 листопада. Загалом, за очікуваннями, найближчого тижня (закінчується 1 грудня) вартість б...