В останні кілька місяців у багатьох країнах відчувається дефіцит звичних продуктів харчування, наприклад салату латуку в Австралії, цибулі та салямі в Японії і навіть бутильованого пива в Німеччині. Компаніям доводиться шукати альтернативи, щоб задовольнити попит споживача. Про це повідомляє Bloomberg, передають Патріоти України.
Як правило, корінь проблеми не стільки у відсутності продукту як такого, скільки у надмірно розтягнутому глобальному ланцюжку поставок. Причин тому кілька: від несприятливих погодних умов до пандемії та геополітичної напруги.
Наприклад, коли німецьким виробникам не вистачить пляшок через відсутність постачання з України або алюмінієвих банок, це позначається на можливості споживачів купувати такі продукти, як пиво або газировки. Нестача транспортних контейнерів та обмеження на ринку праці ускладнюють проблему. Вторгнення російських військ в Україну перекрило постачання зерна й олії — звідси різкий стрибок цін на продовольчі продукти й енергоносії.
Графіків газопостачання для населення найімовірніше не буде. Про це народний депутат України, перший заступник голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко сказав в етері "КИЇВ24". передають Патріоти України. За с...
Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...