У Держслужбі зайнятості відповіли, чи може Україна перейти на 4-денний робочий тиждень

В Україні чотириденний робочий тиждень на законодавчому рівні не передбачений, і пропозиції запровадити його під час війни - дивні. Про це повідомила пресслужба Держслужби зайнятості, передають Патріоти України.

"Говорити про перехід України на чотириденний робочий тиждень під час війни було б дивно. Українці або у війську, або для війська", - йдеться у повідомленні.

У пресслужбі наголосили, що ринок праці з 2022 року перейшов на військові рейки: дні, які раніше були святковими, тепер звичайні робочі, без додаткової оплати чи компенсації додатковим відпочинком.

У Держслужбі зайнятості підкреслили, що в Україні чотириденний робочий тиждень на законодавчому рівні не закріплений — стандартною нормою залишається 40 годин на тиждень. Скорочення робочого часу можливе лише для окремих категорій або за домовленістю з роботодавцем. Під час воєнного стану на критичній інфраструктурі робочий тиждень може тривати до 60 годин.

"Наразі в країні відсутні законодавчі ініціативи стосовно скорочення тривалості робочого тижня, проте наявні у Служби вакансії від роботодавців диференціюються за режимом робочого часу. Є робочі місця, які пропонують 5-денний робочий тиждень, неповний чи ненормований робочий час, підсумований облік робочого часу, роботу змінами, з поділом робочого дня на частини та в нічний час", – зазначила заступниця начальника управління по роботі з роботодавцями Державної служби зайнятості Євгенія Підлісна.

Чотириденний графік наразі можливий лише в окремих компаніях за власною ініціативою.

До того ж у Держслужбі зайнятості проаналізували іноземний досвід і дійшли висновку, що 4-денний робочий тиждень знижує продуктивність працівників, попри те що позитивно впливає на їхнє самопочуття.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...