"Кожен документ - це корупційна рента": У Кабміні розповіли, чи можуть українці безкоштовно отримати 2 га землі

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко розповів, що норма про право кожного українця безкоштовно отримати 2 гектари землі є фікцією та обманом, на основі якого чиновники отримують корупційну ренту, передають Патріоти України.

"Норма закону є, а реалізації фактично немає з однієї простої причини: по 2 га для більш ніж 40 млн українців – це 80 млн га землі. У нас її просто фізично немає стільки. Цей самообман був придуманий безпосередньо чиновниками, щоб сформувати корупційну складову", – цитує міністра видання Ligazakon.

Він сказав, що чиновники говорять українцям, які хочуть отримати землю, щоб вони оформлювали землевпорядну документацію, а потім беруть хабарі за виділення землі. За словами урядовця, за 20 років "була сформована дуже чітка корупційна рента", а саме – ввели землевпорядну експертизу, дозвільну документацію, численні довідки та дозволи. Для будь-яких дій, пов'язаних із землею, потрібна велика кількість різних документів.

"Кожен документ – це корупційна рента", – стверджує міністр. Він додав, що всю землю, яка була в розпорядженні Держгеокадастру, передали в комунальну власність. "Якщо громада хоче надати землю під безоплатну приватизацію, вона може це зробити двома третинами голосів від кількісного складу ради, обраної народом", – пояснив Лещенко.

Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг за допомогою сервісів SMS-маяк і SMS-маяк Земля. Завдяки їм можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача). Спробуйте і поставте свою нерухомість на контроль.

Став відомий розмір мінімальної пенсії 65-річних громадян після індексації - менше платити не можуть

неділя, 2 квітень 2023, 12:23

В Україні розмір розрахункової пенсії залежить від двох факторів: розміру зарплати, яку отримував пенсіонер, а також накопиченого ним страхового стажу. Однак іще одним фактором, що впливає на розмір пенсії, є вік пенсіонера. Так, є мінімальна пенсія, н...

Постачальники оприлюднили нові тарифи на газ: Скільки доведеться заплатити у квітні

неділя, 2 квітень 2023, 11:49

В уряді розглядають декілька варіантів підвищення цін на газ для побутових споживачів. Дехто вважає, що відразу треба підвищувати до ринкових цін. В альтернативних варіантах пропонують поетапне підвищення вартості газу. Тим часом, компанії-постачальник...