У клієнтки "ПриватБанку" двічі списали гроші з картки і не повернули: Як діяти

Клієнтка "ПриватБанку" повідомила, що під час онлайн-оплати покупки в Інтернеті з її картки було двічі списано майже 1 600 грн, які після цього не повернулися. У банку ж запевняють: гроші не вкрадені, проте на їхнє повернення слід чекати майже півмісяця, передають Патріоти України.

Загалом же, зазначимо, у випадку будь-якої подвійної оплати не варто просто очікувати повернення грошей – потрібно одразу звертатися до свого банку.

Як розповіла клієнтка банку з ніком Irinamur, в одному з інтернет-магазинів вона здійснила оплату на 1 589 грн. Однак через кілька секунд після списання цієї суми "така сама сума списалася без смс з підтвердженням".

"Звернулась на гарячу лінію, сказали почекати 5 днів, можливо гроші повернуться. Не повернулися. Звернулась повторно сказали гроші, що знаходяться в резерві Приват банку, чекайте ще днів 5-7. Термін цей вийшов, гроші не повернулися. Також оператор озвучив варіант, що гроші повернуться. протягом 120 днів", – скаржиться вона.

Що відповіли у ПриватБанку

У самому банку запевняють: гроші до Irinamur повернуться. Однак чекати на це потрібно протягом 11 днів.

Там пояснюють: при оплаті покупок чи послуг в Інтернеті "можуть виникати такі ситуації, що [передбачена для оплати] сума на картці заблокована (зарезервована. – Ред.), але товар чи послуга не отримана". Що, імовірно, і могло статися із клієнткою банку.

"У більшості випадків такі блокування скасовуються протягом 5 днів з моменту проведення операції з ініціативи точки, і сума стає доступною на балансі картки. У будь-якому випадку сума транзакції, що не відбулася, повертається на баланс карти протягом 11 днів", - зазначили в установі.

Що стоїть за оплатою карткою через Інтернет

Як розповіли в ПриватБанку, оплата карткою через Інтернет передбачає виконання учасниками процесу низки операцій, невидимих для того, хто здійснює цю оплату. Так:

  • після введення реквізитів картки на сайті банк-еквайєр (обслуговуючий інтернет-магазин) надсилає дані до платіжної системи для авторизації;
  • платіжна система перенаправляє дані для авторизації банку-емітента (який випустив картку) – попередньо провівши перевірки для безпеки операції;
  • після отримання даних операції банк-емітент перевіряє можливість проведення конкретної транзакції. Зокрема, під перевірку підпадають ліміти, баланс карти, блокування, коректність введених даних по карті тощо. Результат перевірки – схвалення чи відмова – повідомляється тим самим шляхом, але у зворотному порядку;
  • якщо операцію схвалено, на картці блокуються кошти у розмірі, який направив еквайєр. Списання пройде пізніше – термін цього залежить від платіжної системи, регіону, де здійснювалася операція, типу операції тощо.

В Україні перевірять правомірність пільг для більш ніж мільйона громадян: Хто під прицілом

п’ятниця, 4 квітень 2025, 10:22

В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...

Вистрелив собі у ногу: Тарифи Трампа можуть підірвати оборонну промисловість США

п’ятниця, 4 квітень 2025, 9:50

Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...