Ринок праці в Україні демонструє незначне пожвавлення: за липень кількість вакансій зросла на 14% при тому, що минулого року в липні спостерігався спад у порівнянні з червнем, передають Патріоти України.
Зазначається, що кількість актуальних вакансій зросла до 40 тис. 459. У липні ринок праці на заході України досягнув 75% від показників минулого року.
Лідерами за кількістю розміщених вакансій стали Київська, Львівська, Дніпропетровська, Одеська та Івано-Франківська області. У Львівській та Івано-Франківській областях кількість вакансій у липні 2022 року уже досягла 80% та 76% від кількості вакансій у липні 2021 року.
Якщо порівнювати з червнем, то в липні спостерігаєтся найбільший приріст нових вакансій у таких категоріях, як юриспруденція, освіта і наука, фінанси, банк, нерухомість та страхування. Зростання вакансій може свідчити про відновлення ділової активності в цих сферах бізнесу.
"Основний тренд на ринку праці незмінний: ринок залишається за роботодавцями. Однак фактор сезонності та міграційні процеси вплинули на загальний рівень конкуренції. У другий місяць літа середня кількість відгуків дещо знизилася. Цього липня конкуренція учетверо вища, ніж у липні минулого року", - повідомили у Work.ua.
Найвища конкуренція в липні трималася у п'яти регіонах - у Київській, Одеській, Дніпропетровській, Харківській та Запорізькій областях.
Найнижча конкуренція — менше одного відгуку на вакансію на день — спостерігається у Закарпатській, Чернівецькій, Миколаївській, Житомирській та Черкаській областях. Що стосується вакансій, то в топ-5 посад з найбільшою конкуренцією в липні увійшли оброблювач фото, адміністратор салону краси, HTML-верстальник, відеомонтажер, графічний дизайнер.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...