У Мінсоці назвали реальний пенсійний вік в Україні - цифра може здивувати

В Україні середній пенсійний вік, якщо взяти всі категорії без урахування їх кількості, становить приблизно 54 роки. При цьому в середньому один працівник, який платить єдиний соцвнесок, утримує одного пенсіонера (для забезпечення гідної виплати має бути вдвічі більше). Про це заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак розповіла в інтерв'ю OBOZ.UA, передають Патріоти України.

"Я не можу назвати середньозважений вік (тобто середній з урахуванням усіх пенсіонерів та віку їхнього виходу на пенсію), поки що такої цифри ми не маємо. Але можу назвати середній пенсійний вік, тобто якщо взяти всі категорії без урахування їхньої кількості, він становить приблизно 54 роки", – зазначила вона.

Громадяни певних категорій виходять на пенсію достроково, оскільки таке право для них прописано в численних профільних законах. Сукупно сьогодні близько 2,3 млн пенсіонерів із 10,5 млн пенсіонерів (21,6%) вийшли на пенсію достроково, тобто до 60 років. Марчак вважає, що зараз не варто розглядати загальний пенсійний вік. Проблема у тому, що левова частка пенсіонерів не працює навіть до 60 років.

"На мою думку, простим підвищенням загального пенсійного віку ми не вирішимо проблем. Наша проблема полягає, по-перше, в тому, про що я щойно сказала. Значна кількість людей, виходячи на пенсію, мають низький страховий стаж. Якщо ти вийшов на пенсію в 50-55 років, з маленьким страховим стажем, то звідки в тебе візьметься висока пенсія? По-друге, у нас мало платників податків, у нас близько двох мільйонів осіб платять ЄСВ з мінімальної зарплати", – додала вона.

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...