Україна рухається до скасування фіксованого курсу долара. Він знову буде плаваючим, проте для цього в країні мають скластися певні економічні умови. Тому наразі можна говорити, що фіксований курс долара обов'язково скасують, проте назвати точної дати, коли це станеться, не може ніхто. Про те, які передумови потрібні для повернення плаваючого курсу, розповів голова Нацбанку України Андрій Пишний, передають Патріоти України.
Глава НБУ позитивно оцінив запровадження фіксованого курсу долара на самому початку війни. Він каже, що якби не це, то рівень інфляції за минулий рік становив би не 26,6%, а принаймні 34%. Фіксований курс долара зіграв роль стримувального фактора, який не дав цінам безконтрольно зростати.
Тому НБУ утримуватиме фіксований курс долара на рівні 36,56 грн доти, доки в країні не стабілізується інфляція, і поки ситуація на валютному ринку не стане прогнозованою.
"Процес визначатиметься не часовими кордонами, а наявністю необхідних макроекономічних умов. До їхньої появи офіційний курс залишатиметься фіксованим", - говорить голова НБУ.
При цьому Андрій Пишний назвав дві визначальні умови, які можуть вплинути на скасування фіксованого курсу:
При цьому останнім часом українська національна валюта помітно укріпилася, що загалом є гарною ознакою. Це означає, що на ринку немає ажіотажного попиту на іноземну валюту. Хоча аналітики вважають, що зміцнення гривні – це, радше, сезонний фактор, і незабаром курс долара знову почне зростати.
Український бізнес очікує, що у 2025 році курс долара зросте до 44 грн. При цьому в проєкті бюджету на наступний рік курс передбачено на рівні 45 грн. Тобто, у бізнесу очікування позитивніші, передають Патріоти України. Про очікування бізнесу свідчать ...
В Україні розмір майбутньої пенсії залежить всього від двох факторів: стажа та зарплати. При тому збільшити розмір майбутньої пенсії може будь-хто. Для цього треба не тільки офіційно працювати та мати великий стаж. Ще один варіант – добровільно вийти н...