У Нацбанку анонсували скасування фіксованого курсу долара: Що це означає і якими будуть наслідки для українців

Україна рухається до скасування фіксованого курсу долара. Він знову буде плаваючим, проте для цього в країні мають скластися певні економічні умови. Тому наразі можна говорити, що фіксований курс долара обов'язково скасують, проте назвати точної дати, коли це станеться, не може ніхто. Про те, які передумови потрібні для повернення плаваючого курсу, розповів голова Нацбанку України Андрій Пишний, передають Патріоти України.

Глава НБУ позитивно оцінив запровадження фіксованого курсу долара на самому початку війни. Він каже, що якби не це, то рівень інфляції за минулий рік становив би не 26,6%, а принаймні 34%. Фіксований курс долара зіграв роль стримувального фактора, який не дав цінам безконтрольно зростати.

Тому НБУ утримуватиме фіксований курс долара на рівні 36,56 грн доти, доки в країні не стабілізується інфляція, і поки ситуація на валютному ринку не стане прогнозованою.

"Процес визначатиметься не часовими кордонами, а наявністю необхідних макроекономічних умов. До їхньої появи офіційний курс залишатиметься фіксованим", - говорить голова НБУ.

При цьому Андрій Пишний назвав дві визначальні умови, які можуть вплинути на скасування фіксованого курсу:

  • зменшення ролі Нацбанку у балансуванні ринку;
  • повернення здатності інфляції бути номінальним якорем для очікувань.

При цьому останнім часом українська національна валюта помітно укріпилася, що загалом є гарною ознакою. Це означає, що на ринку немає ажіотажного попиту на іноземну валюту. Хоча аналітики вважають, що зміцнення гривні – це, радше, сезонний фактор, і незабаром курс долара знову почне зростати.

Яким буде тариф на електроенергію в Україні до кінця 2023 року: У Міненерго озвучили ціну

четвер, 8 червень 2023, 8:23

В Україні до кінця 2023 року більше не очікується підвищення тарифів на електроенергію для населення. Тобто ціна залишиться на червневому рівні – 2,64 грн/кВт*год за будь-якого споживання. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко. За його слов...

В Україні найближчим часом різко зміниться ціна на цибулю: У Мінагрополітики розповіли, чого чекати

четвер, 8 червень 2023, 7:54

В Україні очікується стрімка зміна ціни на цибулю, яка стала рекордсменом із подорожчання серед овочів. Нинішня висока вартість пов'язана з дефіцитом, що виник на ринку, передають Патріоти України. Перший заступник міністра аграрної політики та продово...