У НБУ розповіли, коли почнуть знімати валютні обмеження - у т.ч., й фіксований курс

Фіксація в Україні обмінного курсу валюти в перший день війни була необхідна, аби економіка країни змогла уникнути фінансового стресу і шоку. Сьогодні ж цей захід допомагає стримувати інфляцію. При цьому в НБУ запевнили: "вічними" валютні обмеження не будуть – щойно в Україну "піде" валюта, вони будуть зняті, передають Патріоти України.

Про це в інетрв'ю Obozrevatel TV розповіла перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова. Вона підкреслила, що станеться це за умови:

  • надходження валюти від партнерів України;
  • розширення каналів експорту – і, як наслідок, появи експортної виручки;
  • "одного й іншого разом".

"Щойно це почне відбуватися, ми почнемо поступово знімати обмеження. Для того, щоб ринок врівноважився – і при цьому не було будь-якого фінансового шоку", – зазначила Рожкова.

Водночас вона наголосила: оскільки Україна вже має досвід виходу з валютних обмежень, це відбуватиметься "більш просто і поступово". Навіть попри те, що "запроваджувати їх легко, а знімати – важче". Ще однією причиною упевненості в цьому, за її словами, є "стійкість банківської системи".

"У 2014-15 роках обсяг обмежень на валютному ринку України був набагато більшим, а самі вони – набагато жорсткіші. Сьогодні ж, завдяки тому, що банківська система, попри війну, є більш чистою та стійкою, ці обмеження не є кардинальними. Тим більш, що загалом, економіка валютою забезпечена", – резюмувала Рожкова.

Депутати пропонують зберегти безплатне розмитнення авто, але не для всіх: Що треба знати

середа, 29 червень 2022, 6:28

До Верховної Ради внесено новий проєкт закону про розмитнення авто. Підготували його понад 60 народних депутатів. Про це написав у Facebook один із авторів законопроєкту Ігор Фріс. передають Патріоти України. Проєкт закону вносить зміни до Податкового...

Стало відомо, коли АЗС в Україні скасують обмеження на кількість пального "в одні руки"

середа, 29 червень 2022, 6:20

Ліміти на кількість пального на українських автозаправних станціях скасують у липні.Про це заявив народний депутат Андрій Герус під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ, передають Патріоти України. Він зазначив, що у червні на ринок зайшло пон...