Фіксація в Україні обмінного курсу валюти в перший день війни була необхідна, аби економіка країни змогла уникнути фінансового стресу і шоку. Сьогодні ж цей захід допомагає стримувати інфляцію. При цьому в НБУ запевнили: "вічними" валютні обмеження не будуть – щойно в Україну "піде" валюта, вони будуть зняті, передають Патріоти України.
Про це в інетрв'ю Obozrevatel TV розповіла перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова. Вона підкреслила, що станеться це за умови:
"Щойно це почне відбуватися, ми почнемо поступово знімати обмеження. Для того, щоб ринок врівноважився – і при цьому не було будь-якого фінансового шоку", – зазначила Рожкова.
Водночас вона наголосила: оскільки Україна вже має досвід виходу з валютних обмежень, це відбуватиметься "більш просто і поступово". Навіть попри те, що "запроваджувати їх легко, а знімати – важче". Ще однією причиною упевненості в цьому, за її словами, є "стійкість банківської системи".
"У 2014-15 роках обсяг обмежень на валютному ринку України був набагато більшим, а самі вони – набагато жорсткіші. Сьогодні ж, завдяки тому, що банківська система, попри війну, є більш чистою та стійкою, ці обмеження не є кардинальними. Тим більш, що загалом, економіка валютою забезпечена", – резюмувала Рожкова.
Пенсійний фонд пояснив все про механізм розрахунку розміру житлової субсидії. Про це йдеться в матеріалі ПФУ, передають Патріоти України. Житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціа...
Україна з початку повномасштабної війни втратила 25% своїх сільгоспземель, що призвело до скорочення валового виробництва сільськогосподарської продукції. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль в ефірі телемарафону, пер...