Українські біженці у Польщі активно працевлаштовуються, але досі є вакансії, на які немає попиту навіть серед українців. У багатьох галузях українці заповнили дефіцит персоналу у Польщі, зокрема на виробництвах, складах, у сфері послуг. Які вакансії на сьогоднішній день ще доступні, розповіли експерти міграційної платформи EWL, передають Патріоти України.
Так, українці у Польщі мають такий самий доступ до ринку праці, як і поляки. Понад 80% біженців з України, які приїхали до Польщі після початку війни, раніше у цій країні не працювали та не володіли польською мовою.
Саме по цій причині половина працівників з України влаштувалися на просту фізичну роботу, яка не потребує знання мови та досвіду.
Більшість українців працевлаштовані у таких сферах:
Серед працівників сфери послуг найбільше біженців зайняті у готельному бізнесі, гастрономії, адміністративних послугах та допоміжній діяльності, наприклад у клінінгових компаніях, агентствах тимчасової праці.
Незважаючи на велику кількість робочої сили в Польщі, все ще відчувається гостра нестача персоналу в транспортній та будівельній галузях. На таку роботу потрібні чоловіки, а 90% біженців - це жінки з дітьми.
За даними Польської асоціації роботодавців будівельної галузі кількість громадян України, зайнятих на будівництві, за рік війни скоротилася на дві третини. Крім того, країні не вистачає близько 150 тисяч професійних водіїв.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...