Українські біженці у Польщі активно працевлаштовуються, але досі є вакансії, на які немає попиту навіть серед українців. У багатьох галузях українці заповнили дефіцит персоналу у Польщі, зокрема на виробництвах, складах, у сфері послуг. Які вакансії на сьогоднішній день ще доступні, розповіли експерти міграційної платформи EWL, передають Патріоти України.
Так, українці у Польщі мають такий самий доступ до ринку праці, як і поляки. Понад 80% біженців з України, які приїхали до Польщі після початку війни, раніше у цій країні не працювали та не володіли польською мовою.
Саме по цій причині половина працівників з України влаштувалися на просту фізичну роботу, яка не потребує знання мови та досвіду.
Більшість українців працевлаштовані у таких сферах:
Серед працівників сфери послуг найбільше біженців зайняті у готельному бізнесі, гастрономії, адміністративних послугах та допоміжній діяльності, наприклад у клінінгових компаніях, агентствах тимчасової праці.
Незважаючи на велику кількість робочої сили в Польщі, все ще відчувається гостра нестача персоналу в транспортній та будівельній галузях. На таку роботу потрібні чоловіки, а 90% біженців - це жінки з дітьми.
За даними Польської асоціації роботодавців будівельної галузі кількість громадян України, зайнятих на будівництві, за рік війни скоротилася на дві третини. Крім того, країні не вистачає близько 150 тисяч професійних водіїв.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...