У "ПриватБанку" розповіли, за що заблокують рахунок та заморозять операції будь-якого клієнта

"ПриватБанк" блокує та обмежує рахунки фізичних, юридичних осіб та ФОПів, які працюють на тимчасово окупованій території. Щоб зняти обмеження, потрібно змінити місце податкової реєстрації, передають Патріоти України.

З проблемою через місце реєстрації зіткнувся підприємець Євген Васильєв. Як він написав на спеціалізованому форумі "Мінфін", він утік від війни з країни у квітні 2022-го, отримав статус тимчасового захисту у Словаччині. Також вирішив поновити бізнес, який працював у нього у Мелітополі.

Проте "Приват" перекази заблокував, оскільки за законом українські банки не можуть допомагати українцям запровадити бізнес та сплачувати податки на тимчасово окупованій території.

"Вклали грошей, реанімували бізнес, який був у Мелітополі, почали робити продажі. Потім щось не сподобалося і вони вирішили заблокувати оплати від клієнтів на суму 102 000 гривень. Попросили паспорти клієнтів. Яка розумна людина там сидить – я не розумію. Десь тиждень, вбиваючи свою репутацію, ми зібрали необхідні паспорти та відправили до "Привату", – поскаржився клієнт.

У банку зазначають: згідно зі статтею 13 Закону "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", вести бізнес на території, що є тимчасово окупованою, дозволено при зміні місця податкової реєстрації. Тобто податки треба сплачувати до бюджету України. "У разі перереєстрації підприємства на підконтрольній території рішення про обмеження буде переглянуто", - зазначають у банку.

Якими будуть тарифи на газ із жовтня: Названо ціну для українців

субота, 30 вересень 2023, 12:30

В Україні тариф на газ у жовтні не зміниться. При цьому різниця у вартості блакитного палива становить понад 2 грн. за кубометр залежно від постачальника. Більшість українців купує блакитне паливо у "Нафтогазу" за ціною 7,96 грн за куб, передають Патрі...

В Україні прогнозують здорожчання хліба, овочів і м'яса: Який продукт здешевшає

субота, 30 вересень 2023, 12:22

В Україні найближчим часом можуть здорожчати хліб та овочі із "борщового набору". Фермери та експерти пояснюють це здорожчанням енергоносіїв і наслідками війни.Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Олени Лоскун,, передають Патріоти України. Фермер...