У Швейцарії планують запровадити платіжні картки для біженців: Ось що потрібно знати українцям

У Швейцарії планують запровадження дебетових карток для прохачів притулку, які замінять готівкову виплату соціальної допомоги. Водночас українські біженці, які перебувають під спеціальним статусом захисту S, продовжуватимуть отримувати підтримку до березня 2026 року. Про це пише Swissinfo, передають Патріоти України.

Мета цієї ініціативи – посилити контроль за використанням коштів та запобігти їх переведенню на батьківщину. Однак ця пропозиція викликала різні реакції як серед політиків, так і серед представників кантонів.

Андреас Гларнер, представник Швейцарської народної партії, заявив, що нова система дозволить забезпечити прозоре використання коштів. Він наголосив, що громадяни, які отримують притулок у Швейцарії та живуть за рахунок державного бюджету, мають бути обмежені у використанні цих коштів лише на базові потреби. Крім того, введення карток може мати стримувальний ефект і зменшити кількість прохачів притулку, які намагаються використовувати соціальну допомогу не за призначенням.

Пропозиція щодо дебетових карток викликала також низку критичних зауважень. Представники лівих партій, що голосували проти, зауважили, що соціальна допомога, яку отримують прохачі притулку, ледве покриває їхні базові потреби, тому немає сенсу запроваджувати суворі обмеження щодо її використання. Деякі депутати стверджують, що немає фінансового резону надсилати ці кошти за кордон, оскільки їхня сума занадто мала для цього.

Крім того, Конференція кантональних директорів у справах соціального забезпечення (Sozialdirektorenkonferenz der Kantone, SODK) висловила свою стурбованість щодо впровадження системи карток. За словами генерального секретаря організації Габі Селлеші, така система може призвести до додаткового бюрократичного навантаження. Вона також зазначила, що прохачі притулку зможуть знайти шляхи обходу обмежень, наприклад, купуючи товари за допомогою картки та потім перепродуючи їх за готівку.

Уряд Швейцарії має вивчити можливі шляхи впровадження цієї системи на рівні кантонів, оскільки саме вони відповідають за розподіл соціальної допомоги. Міністр юстиції Швейцарії Беат Янс підкреслив, що кантони повинні самостійно вирішувати, як надавати соціальну допомогу – готівкою чи картками, і в якому обсязі. Федеральна рада не має права втручатися у це питання чи нав'язувати конкретні рішення.

Окрім нової системи дебетових карток для прохачів притулку, уряд Швейцарії продовжує підтримувати біженців з України. Нещодавно Федеральна рада ухвалила рішення залишити дію спеціального статусу захисту S для українців до березня 2026 року. Цей статус дозволяє українським біженцям отримувати фінансову підтримку, медичну допомогу та житло без необхідності проходити процедуру надання притулку.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...