У світі все інакше: Українці більшу частину свого бюджету витрачають на продукти та обов'язкові платежі

В Україні більш ніж половину бюджету громадяни витрачають на їжу та обов’язкові платежі. Це відрізняється від тенденції у світі.

Про це йдеться в дослідженні "Делойт" в Україні. Частота купівлі продуктів харчування вже відновилась до довоєнних рівнів. Інші, такі як купівля електроніки та побутової техніки, одягу і взуття, зросли на 25% і 14% відповідно, порівнюючи з 2022 роком.

У 2023 році тенденція економити серед українських споживачів зберігається. Залежно від категорії товарів економлять від 41% до 77% українців. Попри те, що показник все ще високий, спостерігається позитивна динаміка, якщо порівняти з 2022 роком (47-86%). Найменше економлять на лікарських засобах, дитячих товарах та купівлі готової їжі.

Щодо продуктів харчування, які становлять значну частку чека українців, то витрати в цьому сегменті зросли у 32% споживачів. Значна частина українців купує їжу (47%) та ліки (43%) про запас.

Скільки витрачають українці
Розподіл споживання

Водночас українці переосмислюють свої харчові звички та змінюють пріоритети. Відвідування ресторанів і барів у 2023 році скоротилося: 55% опитаних роблять це значно рідше, що на 24 в. п. менше, ніж у 2022 році. Натомість зростає популярність приготування їжі вдома (50%), найбільше це стосується тимчасово безробітних (53%), фрилансерів (72%) і тих, хто займається домогосподарством (59%).

Дозвілля продовжує бути не в пріоритеті витрат – 65% респондентів економлять на розвагах поза домом, а 58% рідше, ніж минулого року, відвідують кінотеатри та концерти. Проте онлайн-розваги стають все більш популярними: 32% українців збільшили витрати на перегляд ТБ та стримінгових каналів.

Невід’ємною частиною споживацької поведінки співвітчизників залишається громадянська позиція. Як і минулого року, абсолютна більшість споживачів (70%) продовжує бойкотувати виробників товарів/продавців, які не залишили ринок країни-агресора, а донати стали майже такими ж популярними, як продукти харчування. За даними дослідження, 92% українців донатять на допомогу ЗСУ або постраждалим внаслідок воєнних дій, що на 2 в. п. більше, ніж у 2022 році.

33% опитаних роблять це систематично, що на 13 в. п. більше, ніж минулого року. Більш ніж удвічі зросла кількість співвітчизників, які донатять регулярно, перебуваючи за кордоном – із 17% до 38%, – єдина серед досліджуваних країн, де витрати на цю категорію перевищують 50%.

Знову удар по кишені? "Київстар" змінить умови тарифів з 8 квітня - все, що треба знати

середа, 2 квітень 2025, 9:44

Мобільний оператор " Київстар " анонсував оновлення низки тарифів передоплати – зокрема, "LOVE UA База", "LOVE UA Світло 2023", "Максимальний Безлім 2019". Зміни відбудуться 8 квітня і зачеплять, зокрема, умови денного пакету. Про це повідомили в самом...

У списку - шестеро українців: Forbes оприлюднив рейтинг найбагатших людей світу

вівторок, 1 квітень 2025, 20:45

Американський журнал Forbes оприлюднив свій рейтинг найбагатших людей світу. Очолює список засновник Tesla Ілон Маск. У топ-10 потрапили, зокрема, засновники Meta і Amazon Марк Цукерберг і Джефф Безос, також до списку включені шестеро українців. Про це...