У травні в Україні зростуть пенсії: Стало відомо, хто та скільки отримає

В Україні, згідно з постановою Кабміну, була проіндексована пенсія, в результаті вже з 1 травня мінімальна виплата для пенсіонерів зросте до 2100 гривень, передають Патріоти України.

Розмір щорічного підвищення пенсій залежить від зростання споживчих цін за минулий рік і відносного зростання середньої заробітної плати упродовж останнього часу. З огляду на ці дані Кабмін встановив на 2020 рік коефіцієнт підвищення виплат пенсіонерам 1,11. Це означає, що середня заробітна плата, яка враховувалася під час виходу на пенсію, для визначення суми виплат збільшиться на 11%.

Вже з 1 травня відбудеться перегляд пенсій для 6,9 мільйона українців. Якщо розмір підвищення не дотягує до 100 грн, встановлюється доплата до цієї суми, яка береться до уваги під час наступних перерахунків пенсій.

Для пенсіонерів, чия пенсія разом з усіма надбавками, грошовою допомогою та іншими доплатами не дотягує до 2100 грн, передбачена доплата до встановленої суми. Надалі ця компенсація буде враховуватися для інших перерахунків пенсій. На неї можуть сподіватися жінки зі страховим стажем понад 30 років і чоловіки – не менш як 35 років.

Підвищення пенсій в травні відбудеться в автоматичному режимі, нові суми надійдуть на банківські рахунки пенсіонерів або будуть доставлені листоношами "Укрпошти".

Більшість українських пенсіонерів, пенсія яких менша ніж 5 тис. грн, уже отримують додаткову допомогу в розмірі 1 тис. грн, яку ініціював президент України для підтримки малозабезпечених літніх людей під час карантину, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на традиційній нараді під головуванням Володимира Зеленського з питань запобігання поширенню епідемії COVID-19.

Більшість таких пенсіонерів уже одержала гроші на банківську картку, а решті "Укрпошта" почала доставку виплат додому. "Карантин – складний час, особливо для малозабезпечених, для людей похилого віку. Держава має зробити все, щоб підтримати цих людей у складний період. Допомога найуразливішим категоріям громадян сьогодні – один з найголовніших обов’язків влади", – зазначив глава держави.

Не поспішайте продавати: Долар в Україні значно подорожчає

субота, 23 січень 2021, 12:45

В Україні курс долара до кінця січня збільшиться з 28,2 до 28,4 грн/$, повідомляють Патріоти України. "На найближчий тиждень ми очікуємо помірне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку буде торгуватися через тиждень близько 28,4 грн. Готівк...

Попереду лише США: Агросектор України здійснив світовий прорив

субота, 23 січень 2021, 11:07

На продовольчому ринку бренд "зроблено в Україні" набуває всі більшої ваги, наша держава перетворюється на одного з головних годувальників світу. І є всі шанси для стрімкого приросту продуктивності як в рослинництві ,так і в тваринництві. Україна за ре...