У Верховній Раді нарахували мільйони "зайвих" українців за кордоном: Яка ситуація насправді

Задекларована кількість українських біженців за кордоном може бути значно завищена. Оскільки такі підрахунки не враховують те, що деякі з громадян України реєструються в декількох країнах, а також повертаються на батьківщину. Про це повідомили аналітики Центру економічної стратегії (ЦЕС), коментуючи дані з Тимчасової слідчої комісії з питань захисту прав ВПО. Згідно з ними за кордоном перебувають 7,7 млн українців, зокрема 5,3 млн осіб прийняли країни Європейського Союзу, передають Патріоти України.

"Ми не знаємо, звідки ці цифри, але це набагато вище, ніж будь-які оцінки 一 як наші, так і офіційні дані ООН чи ЄС", – зазначили в ЦЕС.

За оцінками аналітиків центру, станом на кінець січня 2024 року за кордоном (враховуючи Білорусь та Росію) перебувало 4,9 млн українців. Саме ця оцінка була врахована у затвердженій урядом Стратегії демографічного розвитку до 2040 року.

"Навіть якщо за рік їхня кількість зросла, то точно не до 7,7 млн. За оцінками агентства ООН з питань біженців, кількість біженців за кордоном станом на зараз – 6,8 млн", – каже cтарша економістка ЦЕС Дарія Михайлишина.

Але навіть ця оцінка може бути завищеною. Аналітики зважають на те, що в ООН можуть не враховувати деякі нюанси:

  • біженці могли отримувати статус тимчасового захисту чи його аналог у декількох країнах,
  • українці могли повернутися додому, але продовжують враховуватися ООН.

З огляду на це реальна кількість українських біженців в Євросоюзі теж менша за підрахунок ООН. За даними Євростату, статус тимчасового захисту в ЄС станом на кінець жовтня 2024 отримали 4,1 млн громадян України. Цю оцінку в ЦЕС також називають зависокою.

"Можливо, дані, які були презентовані в звіті ТСК, містять і тих, хто виїхав з України до повномасштабного вторгнення Росії, але їх теж досить важко порахувати. Для розуміння ситуації із міграцією важливо розуміти, кого саме містять ці дані та методологію їх підрахунку для того, щоб робити висновки на цих даних", – резюмують у ЦЕС.

Батьки можуть стягнути аліменти з дітей на своє утримання: Ось що каже закон

п’ятниця, 18 липень 2025, 8:50

В Україні закон зобов’язує повнолітніх дітей матеріально підтримувати своїх батьків, якщо ті опинилися у скрутному становищі. Про це нагадують юристи та пояснюють, у яких випадках аліменти можуть бути стягнені на користь батьків, передають Патріоти Укр...

Не все так погано? Ціни на популярні продукти почнуть знижуватись - яка вартість очікується наприкінці липня

п’ятниця, 18 липень 2025, 7:34

В Україні ціни на продукти за рік зросли на понад 20%, а яблука подорожчали майже втричі через поганий врожай та імпорт. Однак у липні очікується сезонне здешевлення овочів, а восени – стабілізація, якщо не завадить погода. Про це розповів економіст Ол...