У водіїв можуть бути великі проблеми: Названо регіон України, де найбільше нелегальних АЗС

Найбільше нелегальних АЗС в Україні зафіксовано на Львівщині – у вересні їх налічувалося 98. Ба більше, це майже чверть від усіх нелегальних заправок у країні, на яких, зокрема, водіям продають підробне пальне – 23%, передають Патріоти України.

Про це повідомили в Нафтогазовій асоціації України. Там зазначили: загалом в Україні виявлено 419 "чорних заправок".

"Нелегальні АЗС продовжують функціонувати, підриваючи економіку, конкурентоспроможність легальних учасників ринку та створюючи загрозу для громадян та навколишньої інфраструктури. ...Нелегальні гравці ринку продають контрафактне пальне, уникають сплати податків та ігнорують вимоги щодо безпеки як для оточення, так і для власних працівників", – йдеться у повідомленні.

Це, наголошується, в окремих випадках дозволяє "чорним торговцям" продавати пальне за цінами нижчими від собівартості. Що:

  • створює недобросовісну конкуренцію;
  • суттєво знижує надходження до бюджету.

"Ця ситуація спотворює ринок, послаблює економіку. І зменшує фінансові ресурси, необхідні для підтримки обороноздатності країни", – резюмували в Асоціації.

Де в Україні найбільше нелегальних АЗС

Найбільша ж кількість нелегальних АЗС в Україні, за даними аналітиків, розташована у Львівській області – у вересні їх було зафіксовано 98, що становить одразу 23% від загальної кількості по країні. Серед лідерів також:

  • Одеська область – 42 нелегальні АЗС (10%);
  • Івано-Франківська – 41 (10%);
  • Київська – 31 (7%);
  • Дніпропетровська – 29 (7%);
  • Миколаївська – 28 (7%);
  • Харківська – 27 (6%).

Водночас в одній з областей взагалі не було виявлено нелегальних АЗС. Нею стала Херсонська.

Загалом же неякісний бензин може завдати великої шкоди автомобілю. Наприклад, може зруйнуватися фільтр і паливний насос у баку. Способів "бодяжити" ж пальне безліч. Зокрема, для цього можуть занижувати октанове число. Це призводить до нерівномірного згоряння пального у двигуні.

Водночас октанове число можуть і штучно завищувати – що також негативно впливає на двигун. Зокрема додають:

  • спирти й ефіри. Що за високої їхньої концентрації у паливі – близько 10% – призводить до зростання витрати пального, а в спеку може спровокувати утворення повітряних пробок у системі подачі пального;
  • ароматичні вуглеводні. Це призводить до збільшення кількості нагару. Крім того, негативно впливає на фільтр у баку, трубки паливної системи, різні ущільнювачі тощо.

Особливі категорії: Хто з українців може не платити за комуналку

понеділок, 20 січень 2025, 9:08

В Україні деякі пенсіонери мають повну знижку на оплату житлово-комунальних послуг. Це стосується жителів сільської місцевості. Втім, не всіх. Про це йдеться в повідомленні Пенсійного фонду України, передають Патріоти України. Пенсіонерів, які до пенсі...

Розмір майбутньої пенсії можна збільшити: Українцям пояснили, що для цього потрібно

понеділок, 20 січень 2025, 8:58

Цього року в Україні має запрацювати пенсійна реформа. А вже з 1 січня у частини українських пенсіонерів пенсія збільшиться на 2300 грн. Але отримувати більшу пенсію можуть всі без винятку пенсіонери, не тільки «чорнобильці». Про це нагадали у головном...