Вартість апельсинового соку на глобальних ринках б'є історичні рекорди, ціни в роздробі будуть зростати, не виключається навіть дефіцит напою. Причиною стало масове поширення хвороб цитрусових у штаті Флорида (США) та Бразилії, яка є найбільшим світовим експортером цієї продукції, передають Патріоти України.
Так, за данимиBloomberg, вартість ф'ючерсів на заморожений концентрат апельсинового соку з постачанням у вересні перевищила 305 доларів. Це сталося вперше за всю історію спостережень із 1970-х років.
Очікується, що напій дорожчатиме у всьому світі. Економісти та агрономи впевнені, що найближчим часом світ зіткнеться з дефіцитом апельсинового соку, першим за останні пів століття, повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Очікується, що напій дорожчатиме у всьому світі. "З початку 2020 року вартість концентрату соку зросла більш ніж у 3 рази, тільки з січня 2023 року – в 1,5 раза", – прокоментував статистику нардеп Данило Гетманцев ("Слуга народу").
Зростання цін вже призвело до різкого зниження обсягу продажів. Споживання США (а це найбільший споживчий ринок у світі) впало до мінімуму за п'ять років. "Споживачі звертають на цю увагу і вже не п'ють багато соку. Якщо вони відмовляться від цього продукту, вони не обов'язково повернуться до його споживання", – зазначив ринковий аналітик Джуді Гейнс.
Причиною рекордного подорожчання стала не інфляція. Пропозицію соку по всьому світу знижує хвороба апельсинових дерев у двох ключових постачальників напою – Бразилії та штаті Флорида.
Експерти оцінюють перспективи негативно. Хвороба продовжує активно поширюватись, і шанси на відновлення виробництва до очікуваного рівня в новому сезоні обмежені. В Україні чистий апельсиновий сік (не нектар) вже продають у середньому 100 грн/л. І ціна може стати ще вищою.
Мінімальна зарплата в Україні наступного року може зрости до 8688 грн, а прожитковий мінімум – до 3171 грн. Забезпечити фінансування планів уряду можна завдяки детінізації економіки та оптимізації недієвих державних програм. Про це заявив голова Коміте...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц активно підтримує пропозицію заборонити відновлення роботи газопроводів "Північний потік" у новому пакеті санкцій ЄС проти Росії. Про це пише Financial Times із посиланням на поінформовані джерела. За інформацією джерел г...