У випадку нападу світ буде знати про воєнний злочин РФ практично в реальному часі: Україна підійшла до створення морських коридорів комплексно і креативно, - експерт

Забезпечити безпеку судноплавства у Чорному морі для всіх вантажів можливо

Механізм створення тимчасових морських коридорів для проходження кораблів, який розробило Міністерство інфраструктури, дуже продуманий і креативний, адже паралельно з побудовою цих коридорів ми звернулися по підтримку до міжнародних організацій, і наполягли на максимальній прозорості їх проходження. Про це розповів Керівник військових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», колишні військовий моряк Павло Лакійчук.

"Україна комплексно підійшла, і це досить продуманий крок з цими коридорами. По-перше, ми надаємо страхові гарантії як держава Україна для суден, які ходять цими коридорами. По-друге, дуже влучне і креативне було пояснення речника Військово-Морських Сил України: він заявив, що так, дійсно, це ризиковано, але наша сила – в прозорості і освітленості цієї ситуації. На всі кораблі і судна, які будуть виходити з українських портів у ці коридори, встановлюється апаратура відеофіксації, внутрішня і зовнішня, яка, грубо кажучи, має підсвітити, чи все було нормально, чи якась хитра рижа морда закривавлена намагалася перешкодити цим діям», – пояснив Лакійчук.

За його словами, коли рух судна демонструється онлайн, навіть російські моряки почнуть задумуватися, чи варто йти на черговий злочин, який фіксується тут і зараз, і всі його бачать. Тим більше, коли функціонування коридорів забезпечується міжнародними партнерами.

«Ці тимчасові коридори створені фактично під водами західної частини Чорного моря. Адже якщо в міжнародних водах за акт піратства наче ніхто й не відповідає, то в чиїхось територіальних водах така акція – це власне агресія проти держави, в чиєму територіальному морі це відбувається. Це злочин і потребує відповідної відповіді. Тому Україна звернулася до наших румунських і болгарських партнерів щодо функціонування таких прибережних коридорів на постійній основі», – підкреслив Лакійчук.

Він акцентував: забезпечити безпеку судноплавства у Чорному морі для всіх вантажів можливо, і Міжнародна спільнота знає варіанти – наприклад, прохід суден Аденською затокою, де тривають операції і Північноатлантичного альянсу, і Європейського Союзу. І тут питання лише в тому, чи готові наші партнери по Чорному морю взяти на себе такий крок.

Як відомо, раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що українській уряд працює над відновлення роботи чорноморських коридорів для експорту українського зерна та іншої продукції.

"Вперше за два роки": В Центробанку РФ несподівано заявили про зниження офіційного курсу долара

середа, 21 травень 2025, 20:42

Центробанк Росії вперше за два роки встановив офіційний курс долара нижче 80 рублів. Про це повідомляють російські профільні портали, передають Патріоти України. Як відомо, російська національна валюта катастрофічно впала після повномасштабного вторгне...

Варто знати! Як порахують пенсії українців - озвучено формулу, яка зачепить усіх

середа, 21 травень 2025, 18:39

Пенсії в Україні залежать від трьох показників: середньої зарплати по країні, власної зарплати та стажу. У разі виконання норми за кількістю стажу та з середньою зарплатою у 2025-му можна розраховувати на пенсію в розмірі 5269,9 грн. Про це йдеться в м...