У Зеленського розкрили схему СБУ щодо імпорту вугілля з РФ

За словами Андрія Геруса, окремі співробітники Служби безпеки України «обілечували» імпортерів вугілля з країни-агресора в розмірі 2 дол. за тонну.
Андрій Герус. Фото: Цензор.НЕТ.

Голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус, якого Володимир Зеленський представив членом своєї команди, заявив, що співробітники СБУ організували корупційну схему щодо імпорту вугілля з Росії. Про це Герус написав на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.

За його словами, окремі співробітники Служби безпеки України «обілечували» імпортерів вугілля з країни-агресора в розмірі 2 дол. за тонну, після чого ця корупційна складова оплачувалася тарифами.

«Хочу звернути увагу деяких окремих працівників СБУ, що такі «акцизи», можливо, вважаються нормальними, якщо перша особа держави таким займається. Але точно не вважаються нормальними, коли перша особа держави таким не займається/займатися не буде. Із цього і починається зміна системи.», – написав радник Зеленського.

Герус наголосив, що якщо вугілля постачається законно, то воно має бути оперативно розмитнене, без будь-яких «акцизів». У тому випадку, якщо тверде паливо є нелегальним, то його необхідно заборонити, а не вводити плату по 2 дол.

«Імена організаторів та учасників цієї схеми відомі. Їм пропонується добровільно здатися у НАБУ. Хочу звернути увагу – не буде «не все так однозначно» та «тупо немає повноважень». Все однозначно та повноважень вистачить.», – зазначив голова Асоціації.

Він закликав всіх учасників ринку перестати платити мзду по 2 дол. за тонну, оскільки новообраний президент “не очолює цю схему” і не буде цього робити.

«Краще відповідні кошти потратьте на встановлення фільтрів на вугільних електростанціях, на підвищення зарплат своїм працівникам або ж зробимо відповідне пониження тарифів. І відповідаючи на питання – а що ж буде робити новообраний президент? Буде робити тисячу ось таких маленьких кроків, якими ми колись прийдемо у Європу», – підсумував Герус.

В Україні висунули ультиматум промисловцям, - Гончарук

середа, 19 лютий 2020, 22:19

В рамках нової програми всі підприємства повинні будуть здійснювати моніторинг викидів і щорічно звітувати про дотримання умов інтегрованого дозволу. Кабінет Міністрів України схвалив законопроект, який передбачає запобігання, зменшення та контроль заб...

Спільне патрулювання україно-російського кордону нашкодить Україні і не прискорить припинення війни

середа, 19 лютий 2020, 21:22

Україні треба наполягати на червоних лініях, спираючись на міжнародний досвід. Добре, ми погоджуємося на діяльність міжнародних адміністрацій під егідою ОБСЄ. Але під їх же охороною. На чому, власне, і наполягала Росія. Треба заганяти Росію в глухий кут,