Удар під дих! Індія та Китай залишають Росію без грошей - відмовляються від її нафти та вугілля

Індія відмовилась від російської нафти з танкерів підсанкційного "Совкомфлоту" - усі нафтопереробні заводи країни не хочуть приймати такий ресурс. Що ще більше ускладнило для Кремля торгівлю нафтою. Водночас Китай різко скоротив закупівлю російського вугілля - при тому, що в цілому імпорт ресурсу наростив, передають Патріоти України.

Про це повідомляє Bloomberg. Зазначається: індійські нафтопереробники ретельно перевіряють, кому належить кожне судно, з якого вони отримують нафту – щоб переконатися, що воно не пов'язане із "Совкомфлотом" чи іншими підсанкційними компаніями.

"Через санкції США всі індійські нафтопереробні заводи тепер відмовляються приймати російську нафту, що перевозиться танкерами компанії "Совкомфлот". Що ще більше ускладнює російську торгівлю, яка процвітала після повномасштабного вторгнення в Україну", - йдеться у повідомленні.

Аналітики нагадують: у лютому Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США включило "Совкомфлот" до санкційного списку. А також ідентифікувало 14 танкерів із сирою нафтою, в яких у підконтрольній Кремлю компанії є частка. У самому ж "Совкомфлоті" кілька днів тому заявили, що "санкції чинять тиск на його діяльність". Так:

  • у березні суду компанії відвантажили близько 1,5 млн барелів нафти сорту Urals;
  • у лютому цей показник становив 4,7 млн барелів;
  • у січні – 4,4 млн барелів.

Індія ж була великим покупцем російської нафти. Проте посилення США санкцій призвело до того, що її нафтопереробники почали купувати ресурс у інших постачальників – навіть попри високі ціни.

Китай скоротив імпорт російського вугілля

Зі свого боку, на початку 2024 року Китай різко скоротив закупівлю російського вугілля. При тому, що загалом країна наростила закупівлю ресурсу.

Так, зазначається, обсяг імпорту вугілля до Китаю за січень-лютий зріс на 23% у річному обчисленні. Проте з Росії його почали везти одразу на 22% менше.

Причина – впроваджені Пекіном імпортні мита. Які роблять російські постачання менш конкурентоспроможними.

Водночас, наголошується, інші великі постачальники вугілля до Китаю – включно з Індонезією та Австралією – не постраждали від введення мит. Причиною цього стали "угоди про вільну торгівлю з Пекіном".

Доходи суттєво зросли: Які зарплати отримували українські нардепи у 2023-му

середа, 8 травень 2024, 22:16

За другий рік повномасштабної війни Російської Федерації проти України зарплати більшості народних депутатів значно збільшилися. Середня зарплата нардепів у 2023 році зросла майже на 36% і становила приблизно 638 тисяч гривень. За інформацією YouContro...

Попит падає: Європейці відмовляються від споживання м'яса - дані дослідження

середа, 8 травень 2024, 18:54

Споживання м'яса поступово, але вірно падає у Європі. У 2023 році в країнах ЄС на душу населення припало в середньому 64,2 кг м'яса. Але між окремими державами-членами ЄС є великі відмінності. Про це пише ISN з посиланням на дані Agrarmarkt Information...