Банки Китаю продовжують ускладнювати проведення платежів для клієнтів із Росії, боячись потрапити під дію вторинних санкцій. Цього разу було посилено перевірки транзакцій з Індії, ОАЕ та Гонконгу – у них намагаються виявити "російський слід". Про це повідомляють росЗМІ, посилаючись на місцевих імпортерів. Вони скаржаться, що здійснити оплату стало складніше: кредитні організації аналізують відвантажувальні документи — кому йде товар, куди й навіщо, передають Патріоти України.
Насамперед такі посилені перевірки були запроваджені щодо переказів через Туреччину та країни СНД, але тепер вони поширилися на інші держави. Представник однієї компанії визнав, що китайські банки вимагають, щоби товар відвантажували саме в ту країну, звідки прийшли гроші.
За допомогою посилення контролю організації намагаються уникнути вторинних санкцій, йдеться у статті. "Китайські банки „закручують гайки" перед приходом Дональда Трампа до влади, тому ситуація не покращиться у 2025 році", – вважають представники бізнесу.
Обраний президент США обіцяв влаштувати торговельну війну з КНР, тому місцеві банки вирішили не ризикувати, щоб не дати підстави для нової американської адміністрації для санкцій. Однак варіанти відправки платежів до Китаю все ще є. Наприклад, як і раніше, прямі транзакції з регіональних російських банків до китайських. Також відбувається оплата через Малайзію та Індонезію.
"Найбезпечніша і найшвидша схема – це прямі платежі через філію російського банку до Китаю. Однак для цього у контрагентів у КНР мають бути відкриті рахунки у цій фінорганізації. Якщо вони є, то гроші сягають постачальника за два-три дні, а банк бере фіксовану комісію за переказ 4%", – йдеться у статті.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...