Удар таки буде? Українцям підвищать податки, незважаючи на війну, - Кабмін уже готує документ

Влада України змушена підвищувати податки - адже без цього фінансування армії може опинитися під загрозою. Щоб цього уникнути, Кабінет міністрів уже готує пропозиції щодо підвищення певних податків - утім, конкретні цифри поки що не сформовані. Про це повідомив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"). Він зазначив: також Кабмін має прорахувати наслідки підвищення податків, передають Патріоти України.

"Кабінет міністрів зараз готує пропозиції щодо підвищення певних податків. Якими будуть нові ставки ПДВ та військового збору? Не можу зараз говорити про ці цифри. Зможу, щойно Кабінет міністрів їх сформує. Кабмін нам нічого поки не давав, тож наразі нічого обговорювати. Щодо наслідків, думаю, Кабмін їх прорахує. Але наслідки для економіки, якщо армія буде непрофінансована, можуть виявиться набагато гіршими, фатальними", – йдеться у повідомленні.

При цьому він наголосив: уникнути підвищення податків в Україні можливості немає. Адже в такому разі "нічим буде фінансувати армію".

"Не буде снарядів, не буде зброї – росіяни будуть під нашою столицею, наприклад. Або ми – щоб цього не допустити – все ж таки підвищимо податки, і так усі разом власним коштом профінансуємо ці снаряди", – констатував Гетманцев.

Економіка відчує наслідки

Водночас він визнав: підвищення податків негативно позначиться на економіці країни. Особливо враховуючи, що зараз "потенціал для її відновлення слабкий". Однак, наголосив нардеп, "коли ми обираємо між життям і грошима, то, безумовно, ми обираємо життя".

"Це також погане рішення з тих, що в нас є на столі. Воно погане для економіки. Тут нема про що сперечатися. ...Іноді здається, що суспільство перебуває в парадигмі: підвищувати податки чи не підвищувати. А такої парадигми у нас насправді немає", – сказав він.

Водночас, наголосив Гетманцев, підвищення податків не стане заміною роботі над "детінізацією та підвищенням ефективності військових витрат і контролю за їхнім витрачанням". Навпаки, за його словами, воно лише посилює необхідність проведення цих заходів.

Які податки хочуть підвищити в Україні

Раніше повідомлялося, що в українському уряді працюють над значним збільшенням ставок деяких основних податків. Зокрема, йдеться про:

  • податок на додану вартість (ПДВ);
  • військовий збір, який можуть не лише підвищити, а й запровадити для фізосіб-підприємців (ФОПів), які перебувають на спрощеній системі оподаткування.


Самі ж зміни хочуть провести через відповідний законопроєкт. Його готує Міністерство фінансів, і, як очікується, до Верховної Ради документ внесуть наприкінці червня – на початку липня. Як зазначають аналітики, військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5 до 5%. Аналогічну ставку в 5% можуть запровадити й для ФОПів.

Водночас рівень підвищення ПДВ ще дискутується. Однак поки найімовірнішим підвищенням є 2-3%. Наразі розмір цього податку становить 20%. Утім, на цей момент остаточного рішення щодо цифр ще не ухвалено. Дискусія триває.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...