
Ціни на електроенергію в Україні щороку зростатимуть на 20-25%, прогнозують у Нацбанку. Причина – необхідність привести тарифи до економічно обґрунтованого рівня. Перше таке підвищення відбудеться вже після закінчення цьогорічного опалювального сезону, передають Патріоти України.
За прогнозами Національного банку України, за 4 роки електрика в Україні здорожчає щонайменше вдвічі. Очікується, що у 2025-му доведеться платити 3,00-3,51 грн за кВт/год для тих, хто споживає менше 250 кВт/год на місяць, і 3,48-4,09 грн за кВт/год для тих, хто споживає більше.
Як зростатимуть тарифиДо 30 квітня 2022 року Кабінет міністрів зафіксував ціну на електроенергію для побутових споживачів на рівні 1,44 грн за кВт/год. Але це лише для тих, хто споживає менш ніж 250 кВт/год.
Для тих, хто перевищує цю "норму", електрика коштує дорожче. Вони сплачують по 1,68 грн за кВт/год.
Після цього терміну ціни підуть вгору. Так, очікується, що електрика коштуватиме:
За словами голови Спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, у 2022 році подорожчає не лише електрика. Зростуть практично всі комунальні тарифи:
Крім того, найближчими днями Україна отримає також перші 6 млрд євро на виробництво дронів, пообіцяла Урсула фон дер Ляєн. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про виділення Україні першого траншу макрофінансової допомоги на суму 3,2 млр...
Експорт російської нафти досяг максимальних значень з початку 2026 року, однак фінансові надходження від продажу сировини продовжують знижуватися через падіння світових цін, передають Патріоти України. За даними аналітичних оцінок, за тиждень з 15 по 2...