На тлі підписання між Україною та США угоди про надра, в якій йдеться про створення Інвестиційного фонду відбудови під керівництвом Вашингтона та Києва, розповімо, які корисні копалини є на території нашої держави. Саме у нас в надрах — приблизно 5% загальних світових мінеральних ресурсів, зокрема рідкісноземельних металів, передають Патріоти України.
Загалом йдеться про близько 20 000 родовищ корисних копалин щонайменше 116 видів. В 2024 році вартість українських копалин оцінювали в $26 трлн. Серед них — не тільки метали.
Україна має значні запаси залізної руди, розташовані в основному в Криворізькому басейні, на який припадає понад 90% видобутку залізної руди в країні. Загальні запаси оцінюються у 27,4 млрд тонн.
Україна володіє найбільшими запасами титану в Європі, що становить близько 7% світових запасів. Титан має вирішальне значення для різних галузей промисловості, включаючи аерокосмічну та виготовлення медичної техніки.
Україна має одні з найбільших запасів марганцю в світі, значні поклади знаходяться в Нікопольському марганцевому басейні.
В Україні залягає 2,3% світового запасу урану та різноманітні рідкісноземельні метали, необхідних для розвитку ядерної енергетики та передових технологій.
Україна входить до п’ятірки світових лідерів за запасами природного графіту, маючи 18 млн тонн балансових родовищ і близько 100 млн тонн перспективних ресурсів.Графіт це важливий матеріал для акумуляторів, мастильних матеріалів і навіть ядерних реакторів.
Україна змінює правила гри: як війна перезапускає економіку і на що скаржаться виробники - інтерв'ю з Дмитром Кисилевським
З орієнтовними запасами майже 500 000 тонн Україна є одним із найбільших постачальників літію в Європі, життєво важливого для виробництва акумуляторів.
Нажаль, багато цінних ресурсів розташовується на територіях, які окупувала Росія. На тлі підписання між Україною та США угоди про надра, в якій йдеться про створення Інвестиційного фонду відбудови під керівництвом Вашингтона та Києва, розповімо, які ко...
Російський концерн АвтоВАЗ зміг продати лише один електромобіль Lada e-Largus з моменту запуску їх виробництва у вересні 2024 року. Про це свідчить інформація АСМ-Холдингу, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідна модель доступна тільки ...