Україна - це десь у тропіках: Глобальне потепління несе бум аграрній галузі країни, а воду будемо економити, як Ізраїль

На полях, в садах і теплицях України не лише більшатиме врожайність, але вже зараз ширяться культури, котрі традиційно вважаються тропічними та субтропічними.

Аграрії зазначають, що врожайність овочів та фруктів на півдні України підвищилася на 15-20% через раннє дозрівання: відтепер огірки, помідори, салат і часник можна садити та збирати раніше. Найпосушливіше за останні 150 років літо 2020 року довело доцільність адаптації на півдні України зизифуса, мигдалю, гранатів, бананів, інжиру та різноманітних цитрусових. Про це повідомляє agroportal, передають Патріоти України.

Зміни клімату особливо чітко відчувають сільгоспвиробники. Аграрії мають захистити свої посіви і насадження від спеки, засухи, відсутності снігу на полях, подбати про зрошення чи про переведення тепличної продукції у відкритий грунт. Як от на Херсонщині, де кліматичні умови вже аналогічні субтропікам, і про це добре знають місцеві аграрії, яким довелося скоригувати перелік вирощуваної продукції на користь більш теплолюбних сільгоспкультур.

«Клімат в Україні змінюється ще швидше, аніж відбувається глобальне потепління у світі. Якщо середньосвітове підвищення температури сьогодні становить 1,1°C, то в Україні цей показник сягає майже 1,5°C, а за останнє десятиліття температура повітря у нашій країні взагалі піднялася на 2°C», — розповідає начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

Субтропічний клімат Херсонської області дозволяє фермерам збирати по два-три врожаї таких традиційних культур як цибуля, морква, картопля, кавуни, дині та капуста, а також замислюватися над вирощуванням більш дорогої екзотики.

«На моїй присадибній ділянці ростуть навіть ананаси. На дачі висадив саджанці мандаринів, апельсинів та лимонів, сусіди зацікавились і просять поділитися досвідом. Урожай з одного дерева сягає 20-30 кг плодів, усі дерева добре переносять останні зими, адже температура повітря навіть уночі рідко опускається нижче -3-5°C. А ось проблема з поливом із кожним роком набирає актуальності. Вода дорожчає, та й облаштування якісного крапельного зрошення — справа клопітка й недешева», — розповідає херсонець Роман Гненій.

Згідно з висновком експертів, до 2050 року в світі можуть зникнути до половини рослин, які через підвищення температури не встигають пристосуватися до нових кліматичних умов.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...