Україна більше не друкуватиме мільярди готівки для покриття військових витрат: Голова Нацбанку виступив із заявою

Голова Нацбанку Андрій Пишний заявив, що Україна більше не вдаватиметься до монетарного фінансування економіки друком грошей, аби забезпечувати ЗСУ у війні проти РФ, передають Патріоти України.

Андрій Пишний ствердив, що монетарне фінансування економіки створило величезні ризики для макрофінансової стабільності, коли минулого року банк був змушений друкувати мільярди гривень, щоб закрити дефіцит бюджету. "Це було швидке лікування, але дуже небезпечне", — сказав він.

Зазначається, що згодом НБУ змінив курс, проклавши шлях до отримання кредиту в розмірі $15,6 млрд, про який МВФ і Київ домовилися минулого тижня.

"Припинення монетарного фінансування, використання внутрішніх ринків облігацій та заходи зі збільшення податкових надходжень були жорстко прописані в угоді з МВФ". - додали журналісти.

За словами Пишного, метою НБУ було поглинути надлишкову ліквідність за допомогою жорсткіших резервних вимог і поступово повернутися до плаваючого обмінного курсу. Він додав, що угода з МВФ допоможе "гарантувати, що коаліція донорів візьме на себе зобов'язання надати допомогу в розмірі близько $40 млрд" цього року.

Голова НБУ ствердив, що банк наступного місяця перегляне свій прогноз зростання ВВП у 2023 році до 0,3% після 30-відсоткового падіння за минулий рік, що відображає вплив російських ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі України взимку. Водночас новий прогноз не враховує жодної додаткової західної допомоги на реконструкцію.

Українці переплачують за газ: У чому проблема і як її вирішити

середа, 4 жовтень 2023, 18:22

У газопостачальній компанії "Нафтогаз України", клієнтами якої є майже 98% населення країни, розповіли, чому деяким побутовим клієнтам іноді можуть надіслати платіжку із "зайвими кубометрами". Щоб розібратися в цьому питанні, компанія розглянула інформ...

Українських біженців у Польщі ретельно перевіряють: Хто може втратити виплати

середа, 4 жовтень 2023, 17:26

Українські сім'ї у Польщі мають право на отримання допомоги у розмірі 500 злотих (близько 4,1 тис. грн) на кожну дитину. Однак, при цьому українців перевіряють на законність отримання коштів. Найчастіше виплати забирають у тих, хто виїхав із країни, ал...