Україна у питанні відновлення енергетичної системи має йти шляхом Ізраїлю, а не Іраку, Лівану та Сирії. Тому тарифи на електроенергію для населення доведеться виводити хоча б рівень окупності струму. Інакше українці можуть отримати "світло по годинах" на постійній основі, передають Патріоти України.
Про це розповів заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма в інтерв'ю "Телеграфу". Він зазначив: Україна ретельно вивчила, як уряди різних держав поводилися з цінами на енергоресурси під час воєн.
"Ізраїль, розуміючи, що йде війна, все ж таки адаптував ціни на електроенергію до мінімально необхідних рівнів. А були країни, які грали в дешевий популізм, зокрема це Ірак, Ліван, Сирія, які під час воєн, коли їхні енергосистеми зазнавали руйнувань, ухвалювали політичні рішення тримати ціну на електроенергію на збитковому рівні, як в Україні. Закінчувалося тим, що протягом пів року світло було в кращому разі 2-4 години щодня. Якщо ми не хочемо дійти до такої ситуації, коли через пів року будемо отримувати світло 2-4 години на день, держава має приймати рішення, хоча вони, можливо, і не дуже приємні. Тобто в цьому ми точно хочемо піти шляхом Ізраїлю, а не Сирії чи Іраку", – пояснив Шурма.
Він додав, що навіть після червневого підвищення тарифу до 2,64 грн/кВт*год. ціна струму для населення глибоко субсидована – більш ніж удвічі. Однак таке підвищення дає надію, що енергетики матимуть ресурси для проходження наступної зими.
Загалом кошти від підвищення тарифів на світло будуть спрямовані на потреби "Укренерго" та "Енергоатому". Зокрема, це будуть ремонти трансформаторних підстанцій та енергоблоків. Також існує програма поновлення інших енергоблоків, джерелом фінансування якої також стане підвищення тарифів.
За оцінками Шурми, Україні знадобляться десятки мільярдів гривень лише для проходження наступної зими. Загалом відновлення енергосистеми оцінюється у сотні мільярдів гривень.
Виплати пораненим військовим розраховуються за період їхнього лікування: за кожен місяць стаціонарного перебування вони отримують додаткову винагороду в розмірі 100 тисяч гривень. Сума залежить від тривалості лікування та ступеня травми, причому тяжкі ...
Ринок первинної нерухомості в Україні демонструє регіональну різницю у вартості, причому найвищі ціни зафіксовано у Львові, Києві та Ужгороді. Зокрема, у Львові середня ціна становить 55 700 грн/м², передають Патріоти України. Про це стало відомо з інф...