Кроки Німеччини з виведення газопроводу "Північний потік-2" з-під дії оновленої газової директиви в разі прийняття відповідного рішення будуть оскаржені в суді Європейського союзу, передають Патріоти України.
"За великим рахунком, ініціатива Німеччини щодо "Північного потоку-2" іде не зовсім у тому напрямі, який закладала Європейська комісія, тому я не думаю, що це буде дуже схвально сприйнято", – заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка.
"ЗаЗа великим рахунком, усі розуміють, що "битва" за "Північний потік-2" – це "битва" за стару модель газового ринку, яка все одно вмирає, і це очевидно для всіх. Тут на користь нам грає те, що ми, як не дивно, через кризові явища є набагато динамічнішими і привабливішими для європейського газового ринку", – резюмував заступник міністра розвитку економіки.
Зокрема, німецькі коаліційні партії ХДС/ХСС і СДПН розробили закон, який покликаний захистити газопровід "Північний потік-2" від правил нової газової директиви Європейського Союзу.
Вдповідна постанова ЄС передбачає зобов'язання виділяти оператора газопроводу незалежного від компанії, що постачає йому газ
Кроки Німеччини з виведення газопроводу "Північний потік-2" з-під дії газової директиви будуть оскаржені в суді ЄС
Газопровід "Північний потік-2" пройде Балтійським морем, з'єднавши постачальників у РФ зі споживачами у Європі. Його протяжність становитиме понад 1,2 тис. км, пропускна спроможність – 55 млрд куб. м газу на рік. Дві його гілки мають бути побудовані до кінця 2019 року.
"Північний потік-2" запустять в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виключні економічні зони й територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
Проєкт оцінюють у 9,5 млрд євро. Його реалізовує "Газпром" спільно з європейськими Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони зобов'язалися профінансувати 50% "Північного потоку-2", тобто по 950 млн євро кожна. Російська компанія надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.
Третя хвиля весняних заморозків завдала удару по садах України, що загрожує зниженням врожаю кісточкових фруктів і суниці, а остаточні наслідки для врожаю яблук стануть відомі лише наприкінці травня. Очікується зростання імпорту фруктів і підвищення за...
Народним депутатам, у яких минулого року зросли зарплати, можуть підвищити також суму компенсацій, яку їм виплачують за оренду житла в Києві. Проєкт відповідної постанови зареєстрував голова комітету з питань регламенту, депутатської етики та організац...