Учасником проекту з німецької сторони виступає компанія Siemens, з української - ДТЕК. Про це пише німецьке видання Handelsblatt з посиланням на джерела в урядових колах, зазначають Патріоти України.
В рамках проекту на Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча буде встановлено електролізер, потужністю 8,5 МВт. Вартість обладнання - 25 млн євро.
Вироблена таким чином енергія використовуватиметься для виробництва сталі з низькими викидами СО2. На думку Hanledsblatt, Україна стане ключовим партнером Євросоюзу в реалізації програми Green Deal.
Передбачається, що Україна в середньостроковій перспективі експортуватиме в ЄС 7,5 ГВт «зеленого» водню, що становить 20% від плану водневої генерації Євросоюзу до 2030 року (40 ГВт).
У лютому Handelsblatt писала, що в рамках німецько-американських переговорів по Північному потоку-2 США хочуть передбачити механізм різкого припинення поставок газу в разі зупинки транзиту газу через українську газотранспортну систему. Даний механізм повинен бути передбачений окремим договором.
Як варіант гарантій Україні Німеччина повинна інвестувати в українську ГТС для транспортування водню.В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...