Україна стане ключовим експортером ЄС зеленого водню: У Маріуполі стартує пілотний проект під німецькі багатомільйонні інвестиції

Учасником проекту з німецької сторони виступає компанія Siemens, з української - ДТЕК. Про це пише німецьке видання Handelsblatt з посиланням на джерела в урядових колах, зазначають Патріоти України.

В рамках проекту на Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча буде встановлено електролізер, потужністю 8,5 МВт. Вартість обладнання - 25 млн євро.

Вироблена таким чином енергія використовуватиметься для виробництва сталі з низькими викидами СО2. На думку Hanledsblatt, Україна стане ключовим партнером Євросоюзу в реалізації програми Green Deal.

Передбачається, що Україна в середньостроковій перспективі експортуватиме в ЄС 7,5 ГВт «зеленого» водню, що становить 20% від плану водневої генерації Євросоюзу до 2030 року (40 ГВт).

У лютому Handelsblatt писала, що в рамках німецько-американських переговорів по Північному потоку-2 США хочуть передбачити механізм різкого припинення поставок газу в разі зупинки транзиту газу через українську газотранспортну систему. Даний механізм повинен бути передбачений окремим договором.

Як варіант гарантій Україні Німеччина повинна інвестувати в українську ГТС для транспортування водню.

За попередню обіцянку воліють мовчати: Україна за п'ять років може відмовитися від імпорту газу – Нафтогаз

середа, 20 жовтень 2021, 22:39

Протягом 5 років Україна матиме змогу самостійно забезпечити себе газом та відмовитися від його імпорту. Про це заявив голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко під час Українського газового інвестиційного конґресу, зазначають Патріоти України. За йог...

У Зеленського уточнили: Мільйони українців втратили компенсації на оплату комуналки

середа, 20 жовтень 2021, 21:10

Пільг на електроенергію не буде: стало відомо, чому 600 тисяч сімей українців. Незважаючи на фіксацію тарифу на електроенергію для населення, надання бюджетної компенсації тарифу на електроенергію для тих домогосподарств, який використовують цей ресурс...