Україна стане ключовим експортером ЄС зеленого водню: У Маріуполі стартує пілотний проект під німецькі багатомільйонні інвестиції

Учасником проекту з німецької сторони виступає компанія Siemens, з української - ДТЕК. Про це пише німецьке видання Handelsblatt з посиланням на джерела в урядових колах, зазначають Патріоти України.

В рамках проекту на Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча буде встановлено електролізер, потужністю 8,5 МВт. Вартість обладнання - 25 млн євро.

Вироблена таким чином енергія використовуватиметься для виробництва сталі з низькими викидами СО2. На думку Hanledsblatt, Україна стане ключовим партнером Євросоюзу в реалізації програми Green Deal.

Передбачається, що Україна в середньостроковій перспективі експортуватиме в ЄС 7,5 ГВт «зеленого» водню, що становить 20% від плану водневої генерації Євросоюзу до 2030 року (40 ГВт).

У лютому Handelsblatt писала, що в рамках німецько-американських переговорів по Північному потоку-2 США хочуть передбачити механізм різкого припинення поставок газу в разі зупинки транзиту газу через українську газотранспортну систему. Даний механізм повинен бути передбачений окремим договором.

Як варіант гарантій Україні Німеччина повинна інвестувати в українську ГТС для транспортування водню.

Частині пенсіонерів в Україні будуть доплачувати 500 грн на місяць: Хто може на них розраховувати

субота, 25 березень 2023, 12:23

Учасникам бойових дій встановлюється надбавка до пенсії - у розмірі 25% прожиткового мінімуму. Станом на 1 грудня 2022 року сума надбавки становила 523,25 грн. А ще законом "Про покращення матеріального становища учасників бойових дій та осіб з інвалід...

Експерт прогнозує "стрибок" долара в Україні: Яким буде курс валют у квітні

субота, 25 березень 2023, 11:57

Курс долара в Україні у квітні може повернутися до позначки у 39 грн/дол. Як зазначив дилер департаменту глобальних ринків ОТП Банку Антон Курінний, зараз курс долара стабілізувався і залишається на рівні 38,40 - 38,80 грн/дол., однак, що буде далі - с...