Україна, Туреччина та ООН призупинили дію "зернового коридору"

Україна, Туреччина та ООН вирішили призупинити дію "зернового коридору" в межах Чорноморської зернової ініціативи. Принаймні протягом 2 листопада. Про це повідомили у Спільному координаційному центрі (СКЦ), передають Патріоти України.

"Делегації України, Туреччини та ООН у СКЦ домовилися не планувати будь-який рух суден у межах Чорноморської зернової ініціативи на 2 листопада", – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: протягом 1 листопада інспектори ООН та Туреччини здійснили 36 перевірок суден в українських портах. А звіти про них передали російській та українській делегаціям.

Водночас прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що вивезення зерна з України Чорним морем стало "ризикованим". А забезпечити його безпеку "неможливо".

Таким чином Кремль фактично почав погрожувати атакою на зерновози, які вийшли з портів України 31 жовтня. Адже єдиною небезпекою для кораблів є саме дії російського бойового флоту.

"В умовах, коли Росія говорить про неможливість гарантувати безпеку судноплавства у зазначених районах, звісно, така угода навряд чи може бути реалізована. І вона набуває іншого характеру, набагато більш ризикованого, небезпечного та негарантованого", – сказав Пєсков.

Окрім того, Росія вимагає розширення "зернової угоди" та "гарантій із боку України щодо невикористання гуманітарного коридору та українських портів для ведення бойових дій проти РФ".

"Міністр закордонних справ РФ Лавров наголосив на необхідності забезпечити отримання гарантій із боку України щодо невикористання гуманітарного коридору та українських портів, визначених на користь вивезення сільськогосподарської продукції, для ведення бойових дій проти Російської Федерації. Лише за таких умов можливе обговорення питання про відновлення руху коридором безпеки, визначеним "Чорноморською ініціативою", – йдеться у заяві МЗС РФ.

Після багатомільярдних збитків. Газпром за підсумками 2024 року отримав трильйонний прибуток

п’ятниця, 2 травень 2025, 9:22

Російський газовий монополіст Газпром у 2024 році отримав чистий прибуток за міжнародними стандартами в розмірі 1,2 трильйона рублів ($14,6 млрд) проти чистого збитку в 629,1 мільярда рублів у 2023 році, передають Патріоти України з посиланням на The M...

"Цєна Вєлічія!", або "Проста дєньгі кончілісь!": Росіян попередили про підвищення тарифів на комуналку на 40%

четвер, 1 травень 2025, 18:20

Російська влада готується різко підвищити для населення тарифи на газ, електроенергію та інші комунальні послуги. Про це свідчить оновлений макроекономічний прогноз уряду РФ, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Згідно з докумен...