Україна зменшить закупки за кордоном цинку, свинцю, золота та інших дорогоцінних металів: Міжнародна компанія побудувала новеньку фабрику на занедбаному родовищі поліметалів у Закарпатті

Берегівський район отримає додаткові інвестиції у розвиток місцевих громад, покращення інфраструктури, а також сплата податків у десятки мільйонів гривень

Міжнародна компанія Avellana Gold, що інвестує в розробку Мужіївського родовища поліметалів на Закарпатті, побудувала нову фабрику та відновлює шахти. Також інвестор впроваджує масштабний проект для відновлення екологічного стану в регіоні, повідомляють Патріоти України з посиланням на Економічну правду.

Востаннє Мужіївське родовище поліметалевих руд функціонувало понад 10 років тому. Компанія Avellana Gold, яка у 2016 році почала інвестувати у родовище, побудувала сучасний інженерний об’єкт для безпеки та екологічності подальших робіт з видобування.

“Перша частина реалізації нашого проекту – це масштабний екологічний проект, адже завдяки спеціальній технологічній схемі відвали будуть очищені на 85-90% від важких металів. А замкнутий цикл виробництва дозволить повторно використовувати 85% води від потрібної кількості”, – розповів Андрій Смолін, голова українського представництва компанії Avellana Gold.

Під час наступного етапу інвестиційного проекту Avellana Gold повністю відновить роботу Мужіївського родовища. Сучасна збагачувальна фабрика знизить потреби країни в імпорті цинку, свинцю і дорогоцінних металів.

“З виробничою потужністю проекту Avellana Gold 500 тис. тонн на рік, обсяги реалізації цинку повністю перекриють імпорт свинцю в Україну та на більше ніж 50% – імпорт цинку. Ефективність видобутку дорогоцінних металів збільшиться у майже десять разів порівняно з попереднім проектом розробки Мужіївського родовища”, – зазначає Андрій Смолін.

Запуск збагачувальної фабрики забезпечить роботою близько півтисячі мешканців регіону.

“Один із напрямків роботи Avellana Gold – це розвиток місцевих громад, покращення інфраструктури, а також сплата податків до місцевого і державного бюджетів від 3,5 млн доларів на рік. Зокрема це плата за користування надрами, з якої майже 1 млн доларів залишиться у місцевому бюджеті, та ще до 500 тис. надійде від податку на прибуток. В цілому прогнозовані фіскальні платежі працюючого підприємства – на рівні 10 млн доларів на рік”, – підкреслює Андрій Смолін.

Бережіться! Шахраї в Україні крадуть гроші під виглядом Пенсійного фонду - як працює нова схема

вівторок, 20 травень 2025, 18:30

Шахраї в Україні почали масово дзвонити пенсіонерам, представляючись працівниками Пенсійного фонду. Вони під виглядом перерахунку виплат виманюють дані картки Ощадбанку та SMS-код, після чого списують усі кошти з банківського рахунку, передають Патріот...

Допомогли "друзі"? Підсанкційний російський завод СПГ в Арктиці запустив другу виробничу лінію

вівторок, 20 травень 2025, 15:24

Найновіший завод Росії з виробництва скрапленого природного газу в Арктиці, попри жорсткі обмеження з боку Заходу, запустив роботу другої виробничої лінії. Про це йдеться в матеріалі Bloomberg, передають Патріоти України. Arctic LNG 2, флагманський про...